Seniorzy Mieszka Gniezno znowu wygrywają!

2020-02-23

Po ubiegłotygodniowej przegranej zespołu seniorów Mieszka Gniezno, kiedy to po serii czterech zwycięstw w meczach kontrolnych w piątym doznali pierwszej porażki w ramach przygotowań do rundy rewanżowej III ligi grupy 2 przegrywając spotkanie z Jarotą Jarocin.

W niedzielę 23 lutego podopieczni Mariusza Bekasa, w Gnieźnie na boisku pełnowymiarowym ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mierzyli się z czwartoligową ekipą Unii Swarzędz. Gnieźnianie w szóstym meczu kontrolnym, odnieśli swoje piąte zwycięstwo ogrywając swojego rywala bez żadnych problemów 5:1. W tym miejscu można by rzec że porażka ubiegłotygodniowa z Jarotą Jarocin, można by zaliczyć jako wypadek przy pracy gdyż po wygranym meczu z Unią Swarzędz wszystko wróciło do normy.

Co do samego przebiegu niedzielnego spotkania kontrolnego Mieszka Gniezno z Unią Swarzędz. To spotkanie od pierwszych minut aż do samego jego końca toczyło się pod dyktando gnieźnian, którzy swojemu rywalowi w pierwszej części zaaplikowali dwa gole. Autorem obu bramek w ekipie biało-niebieskich w tej części okazał się Bartosz Kalupa, który najpierw swój zespół na prowadzenie 1:0 wyprowadził w 15 minucie pokonując golkipera gości strzałem za linii pola karnego. Ten sam zawodnik ustalił wynik pierwszej połowy 2:0 dla Mieszka Gniezno, w 41 minucie kiedy to wykorzystał podyktowany rzut karny po wcześniejszym faulu na Jakubie Hoffmanie, który wcześniej zmarnował dwie wyborne sytuacje sam na sam z golkiperem Unii Swarzędz. Trzy następne gole dla seniorów Mieszka Gniezno, przy jednym straconym zostały już zdobyte w drugiej części niedzielnego meczu kontrolnego. Najpierw w 54 minucie na 3:0 prowadzenie biało-niebieskich podwyższył zawodnik Testowany 1. Czwartą bramkę dla gnieźnian zdobył w 56 minucie po zagraniu piłki w pole karne gości przez Miłosza Brylewskiego głową z najbliższej odległości Kacper Zimmer. W 63 minucie po kolejnym golu gnieźnianie prowadzili już 5:0 a autorem bramki dla biało-niebieskich okazał się tym razem Łukasz Bogajewski pokonując golkipera gości strzałem z dystansu. Wynik końcowy spotkania 5:1 dla Mieszka Gniezno, po zdobytej bramce honorowej przez zespół z Swarzędza został ustalony w 84 minucie meczu.

Ostatni mecz tej zimy zespół seniorów Mieszka Gniezno, rozegra w sobotę 29 lutego kiedy to o godzinie 14.00 na własnym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą podejmować będą ekipę Chemika Bydgoszcz.

Skład Mieszka Gniezno; Sławomir Janicki, Miłosz Brylewski, Sławomir Jasiński, Jakub Jandy, Hubert Kantorowski, Filip Fiborek, Hubert Kalupa, Radosław Mikołajczak, Mateusz Roszak, Jakub Hoffman, Testowany1.

Z ławki weszli: Jakub Woźniak, Wiktor Jóźwiak, Hubert Waleriańczyk, Maksymilian Sikorski, Łukasz Bogajewski, Michał Mól, Testowany2, Jakub Goździński, Krzysztof Biegański