Seniorzy Mieszka mają za sobą tydzień przygotowań i mecz kontrolny z Kotwicą Kórnik

2023-07-15

Za seniorami Mieszka Gniezno, pierwszy tydzień przygotowań letnich do nowego sezonu 2023/2024 wielkopolskiej IV ligi ARTBUD.

Przypomnijmy że podopieczni spółki trenerskiej Przemysław Urbaniak i nowego jago asystenta Tomasza Bzdęgi, czyli czwartoligowi piłkarze Mieszka Gniezno, po krótkiej zaledwie trzytygodniowej przerwie urlopowej spotkali się 10 lipca na pierwszych zajęciach treningowych rozpoczynającymi okres letnich przygotowań zespołu do zmagań ligowych nowego sezonu 2023/2024. Zajęcia pod bacznym okiem sztabu szkoleniowego Mieszka Gniezno, który zasilił po rezygnacji z funkcji asystenta Tomasza Zakrzewskiego, który poprowadzi w nowym sezonie zespół rezerw pierwszej drużyny nowy asystent Tomasz Bzdęga, który jednocześnie będzie grającym zawodnikiem odbyły się na płycie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiasta przy ulicy Strumykowej. Jak poinformował trener Przemysława Urbaniak - Drużyna z dniem 10 lipca po okresie urlopowym z swoimi rodzinami i odpoczynku weszła w treningi z przysłowiowego marszu. Podczas mikrocyklu tygodniowego, który będzie się składał z czterech jednostek treningowych (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek)  plus mecz kontrolny będziemy pracowali nad budowaniem pojemności tlenowej oraz budowaniem siły, szybkości i treningu taktycznego  – stwierdził tuż przed pierwszym treningiem szkoleniowiec Mieszka – Przemysław Urbaniak.

W zajęciach treningowych jak udało się nam ustalić w pierwszym tygodniu przygotowujący zespół seniorów Mieszka Gniezno, do zmagań ligowych w nowym sezonie 2023/2024 w rozgrywkach IV ligi ARTBUD udział średnio brało około 22 piłkarzy. Ładowanie przysłowiowych ,,akumulatorów”  przez zespół seniorów Mieszka Gniezno, to nie tylko same treningi. Na zakończenie pierwszego tygodnia przygotowań do nowego sezonu a  właściwie rundy zasadniczej, zespół seniorów Mieszka Gniezno rozegrał pierwszy z trzech zaplanowanych meczy kontrolnych, które mają dać szkoleniowcowi biało-niebieskich Przemysławowi Urbaniakowi  odpowiedź na pytanie, w którym miejscu jest jego drużyna a co najważniejsze co należy poprawić w jej grze taktycznej. Pierwszym przeciwnikiem mieszkowców w meczu kontrolnym tego lata była czwartoligowa Kotwica Kórnik, która podobnie jak zespół Mieszka Gniezno o ligowe punkty będzie rywalizował w tej samej grupie. Do meczu doszło na terenie przeciwnika czyli w Kórniku w sobotę 15 lipca.

Spotkanie, którym szkoleniowiec Mieszka Gniezno miał do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych plus dwóch zawodników testowanych zakończyło się porażką biało-niebieskich z Kotwicą Kórnik w stosunku 3:1 przy prowadzeniu gospodarzy po pierwszej połowie 2:1. Kórniczanie w dość wyrównanym, spotkaniu które toczyło się w dużym ukropie słonecznym prowadzenie 1:0 objęli po kwadransie gry. Patryka Szafrana  golkipera Mieszka Gniezna w ekipie Kotwicy Kórnik pokonał celnym strzałem Zawodnik Testowany. Gospodarze z prowadzenia w sobotnim meczu cieszyli się aż do 35 minuty wtedy to gnieźnianie doprowadzili do stanu 1:1. Bramkę wyrównującą stan meczu w egzekwowanego rzutu wolnego z około 20 metra zdobył dla Mieszka Gniezno – Dawid Radomski. Po tym zdobytym golu wprawdzie mieszkowcy mogli pokusić się o zdobycie kolejne bramki, którą to wyszli by ma prowadzenie. Najdogodniejsze okazje ku temu w szeregach biało-niebieskich zmarnowali Adam Konieczny, Tomasz Kaźmierczak i Jakub Hoffmann. A jak to się mówi niewykorzystane sytuacje strzeleckie się mszczą przekonali się o tym gnieźnianie w 43 minucie kiedy to stracili drugą bramkę po której to gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie 2:1. Autorem gola do szatni okazał  się w zespole gospodarzy zdobywca pierwszego gola czyli Zawodnik Testowany. I kotwica Kórnik, po pierwszej połowie prowadziła 2:1. Po zmianie stron padła tylko jedna bramka a zdobyli ją kórniczanie. W 70 minucie golkiper Mieszka Gniezno, zmuszony był po raz trzeci w meczu wyjmować piłkę z własnej bramki którą celnie w niej umieścił Mikołaj Panowicz. A że więcej goli w sobotnim, spotkaniu kontrolnym nie padło tym samym mecz zakończył się zwycięstwem Kotwicy Kórnik w stosunku 3:1.

Kolejne spotkanie kontrolne tego lata seniorzy Mieszka Gniezno, rozegrają w środę 19 lipca kiedy to w Trzemesznie podejmowani będą przez beniaminka wielkopolskiej V ligi zespół miejscowych Zjednoczonych. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.00.

Skład Mieszka Gniezno: Szafran, Garstka, Steinke, Zawodnik Testowany1,  Franczak, Góralski, Radomski, Zimmer, J. Hoffmann, Kaźmierczak, Konieczny

Rezerwa: Budasz, Szakaty, Piotrowski, Pepliński, Rynarzewski,  K. Hoffmann, Brylewski, Bzdęga, Poterski, Wolkiewicz, Zawodnik Testowany2