Seniorzy Mieszka mają za sobą tydzień przygotowań i mecz kontrolny z Unią Janikowo

2022-07-16

Za seniorami Mieszka Gniezno, pierwszy tydzień przygotowań letnich do nowego sezonu 2022/2023 wielkopolskiej IV ligi ARTBUD.

Przypomnijmy że podopieczni spółki trenerskiej Przemysław Urbaniak i Tomasz Zakrzewski, czyli czwartoligowi piłkarze Mieszka Gniezno, po krótkiej zaledwie trzytygodniowej przerwie urlopowej spotkali się 11 lipca na pierwszych zajęciach treningowych rozpoczynającymi okres letnich przygotowań zespołu do zmagań ligowych nowego sezonu 2022/2023. Zajęcia pod bacznym okiem sztabu szkoleniowego Mieszka Gniezno, do którego dołączył Damian Nowakowski, który będzie pełnił w nim funkcje analityka sportowego odbyły się na płycie boiska głównego przy ulicy Strumykowej 8. Jak poinformował trener Przemysława Urbaniak - Drużyna z dniem 11 lipca po okresie urlopowym z swoimi rodzinami i odpoczynku weszła w treningi z przysłowiowego marszu. Podczas mikrocyklu tygodniowego, który będzie się składał z czterech jednostek treningowych (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek)  plus mecz kontrolny będziemy pracowali nad budowaniem pojemności tlenowej oraz budowanie siły, szybkości i treningu taktycznego. Zajęcia będą odbywać się na obiektach GOSiR przy ul. Strumykowej 8. – stwierdził tuż przed pierwszym treningiem szkoleniowiec Mieszka – Przemysław Urbaniak.

W zajęciach treningowych jak udało się nam ustalić w pierwszym tygodniu przygotowujący zespół seniorów Mieszka Gniezno, do zmagań ligowych w nowym sezonie 2022/2023 w rozgrywkach IV ligi ARTBUD udział średnio brało około 20 piłkarzy. Wśród trenujących można było zauważyć aż 7 młodych wychowanków Akademii Mieszka z drużyny juniora starszego prowadzonych przez Damiana Nowakowskiego, którzy zostali zaproszeni przez trenera pierwszego zespołu Przemysława Urbaniaka ażeby brali czynny udział w letnich przygotowaniach z piłkarzami pierwszego zespołu. Czy jednak wzmocnią oni skład pierwszego zespołu przekonamy się niedługo. Ładowanie przysłowiowych ,,akumulatorów”  przez zespół seniorów Mieszka Gniezno, to nie tylko same treningi. Na zakończenie pierwszego tygodnia przygotowań do nowego sezonu a  właściwie rundy zasadniczej, zespół seniorów Mieszka Gniezno rozegrał pierwszy z trzech zaplanowanych meczy kontrolnych, które mają dać szkoleniowcowi biało-niebieskich Przemysławowi Urbaniakowi  odpowiedź na pytanie, w którym miejscu jest jego drużyna a co najważniejsze co należy poprawić w jej grze taktycznej. Pierwszym przeciwnikiem mieszkowców w meczu kontrolnym tego lata była trzecioligowa drużyna Unii Janikowo. Do meczu doszło na terenie przeciwnika czyli w Janikowie w sobotę 16 lipca. Spotkanie mimo braków kadrowych w zespole Mieszka Gniezno, gdyż trener Przemysław Urbaniak nie mógł skorzystać z usług tak doświadczonych piłkarzy jak Michał Steinke, Adam Konieczny, Krzysztof Wolkiewicz, Jakub Hiffmann oraz kontuzjowanego Dawida Radomskiego zakończyło się zwycięstwem biało-niebieskich 2:0. Co do samego przebiegu meczu kontrolnego pomiędzy Unią Janikowo a Mieszkiem Gniezno, to trzeba przyznać iż mimo niepełnego składu osobowego pierwszego zespołu, to podopieczni Przemysława Urbaniaka wzmocnieni na to spotkanie aż 9 młodymi piłkarzami Akademii Mieszka rocznika 2005 i 2006 na tle trzecioligowca zaprezentowali bardzo dobry i przemyślany futbol. Gnieźnianie od początku nie dali się zepchnąć do obrony atakując zdecydowanie bramkę swojego rywala. W efekcie już w 2 minucie mieszkowcy wyszli na prowadzenie 1:0. Po szybkiej akcji całej drużyny i dograniu piłki w pole karne gospodarzy przez Tomasza Bzdęgę golkipera Unii Janikowo, uderzeniem piłki z głowy z 6 metra pokonał lokując ją w przeciwległy róg jego bramki w ekipie biało-niebieskich Aleksander Pawlak. W kolejnych minutach pierwszej połowy gnieźnianie jeszcze kilkakrotnie zagrozili bramce Unii Janikowo lecz z wypracowanych sytuacji strzeleckich meiszkowcy gola nie zdobyli. Taki stan rzeczy utrzymał się aż do 31 minuty kiedy to po kolejnym szybkim ataku gnieźnianie zdobyli drugą bramkę. I w meczu było 2:0 dla Mieszka Gniezno. Tym razem Tomasza Kaźmierczaka celnym zagraniem obsłużył w szeregach biało-niebieskich zawodnik Testowany a popularny ,,Kziu” strzałem za pola karnego ulokował piłkę w bramce gospodarzy. Do końca pierwszej polowy, która podobnie jak druga toczyła się przy obfitych opadach deszczu zakończyła się prowadzeniem Mieszka Gniezna w stosunku 2:0.

Po zmianie stron wprawdzie gnieźnianie oddali swojemu przeciwnikowi inicjatywę w grze co skutkowało kilkoma groźnymi strzałami na bramkę Mieszka Gniezno. Lecz zespół z grodu Lecha, od starty bramki ratował słupek, spojenie słupka z poprzeczką oraz wyborne interwencje golkiperów Mieszka Gniezno – Patryka Szafrana oraz jego zmiennika Jakuba Kowalskiego. W drugiej połowie na placu gry pojawiło się w ekipie Mieszka Gniezno aż 9 młodych wychowanków tego klubu rocznika 2005 i 2006 zmieniając na palcu gry bardzie doświadczonych piłkarzy pierwszej drużyny biało-niebieskich. Trzeba przyznać że młodzież Akademii Mieszka, bardzo dobrze zaprezentowała się na tle doświadczonych piłkarzy trzecioligowej Unii Janikowo, nie dając im na zdobycie choćby gola kontaktowego. W wyniku czego mieszkowcy wynik z pierwszej połowy dowieźli do końca spotkania kontrolnego. I mecz zakończył się zwycięstwem seniorów Mieszka Gniezno w stosunku 2:0.

Kolejne spotkanie kontrolne tego lata seniorzy Mieszka Gniezno, rozegrają w sobotę 23 lipca po drugim tygodniu przygotowującym zespół do nowego sezonu 2022/2023 w wielkopolskiej IV lidze ARTBUD. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie ekipa piątoligowego Zamku Gołańcz. Do meczu dojdzie najprawdopodobniej w Gnieźnie, ale o tym jeszcze poinformujemy naszych czytelników.

Skład Mieszka Gniezno: Szafran, Garstka, Urbaniak, Franczak, Brylewski, Zimmer, Bzdęga, Pawlak, Testowany, Szocziński, Kaźmierczak

Rezerwa: Szakaty, Kowalski, Kowalczewski, Wilkosz, Wojciechowski, Kwacz, Radomski, Piotrowski, Hoffmann, Rynarzewski