Seniorzy Mieszka podejmują w piątek seniorów SKP Słupca

2022-08-10

W piątek 12 sierpnia seniorzy Mieszka Gniezno, rozegrają spotkanie awansem z 2 kolejki nowego sezonu 2022/2023 wielkopolskiej IV ligi ARTBUD.

Do Pierwszej Stolicy Polski zawita tego dnia zespół SKP Słupca. Pierwotnie do meczu miało dojść w sobotę 13 sierpnia lecz oba kluby dogadały się że do meczu dojdzie  w piątek gdyż kolejne spotkanie mistrzowskie oba zespoły czeka już w poniedziałek 15 sierpnia. Co do obu zespołów to o punkty ligowe i to na szczeblu czwaroligowym dane było im walczyć w sezonie 2021/2022. W tej konfrontacji raz lepsi okazała się drużyna z Słupcy a raz odnotowano remis. I tak w pierwszym pojedynku piłkarskim, do którego doszło w rundzie sezonu zasadniczego w Słupcy w ramach 5 kolejki w dniu 28 sierpnia zwycięsko wyszli piłkarze drużyny SKP wygrywając wtedy mecz 1:0 po golu zdobytym przez Kacpra Kajdana w pierwszej połowie meczu. W rewanżu, do którego doszło już w Gnieźnie w dniu 2 kwietnia w ramach 24 kolejki wynik spotkania nie zastał rozstrzygnięty na korzyść z żadnych drużyn gdyż w spotkaniu odnotowano remis 2:2. W tamtym spotkaniu dla SKP Słupca bramki zdobyli Oskar Pietrzak i Kamil Sroka. Dla Mieszka Gniezna gole zdobyli z podyktowanego rzutu karnego nie broniący już barw biało-niebieskich Łukasz Bogajewski oraz Michał Steinke, który po golu w 90+3 minucie wyrównał stan meczu przez co oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. A jak będzie obecnie w nowym sezonie 2022/2023. Czy drużynie Mieszka Gniezno, tym razem w pierwszy spotkaniu nowego sezonu pomiędzy obiema drużynami uda się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Czas pokarze czy do takiego scenariusza dojdzie.

Nie ma co ukrywa że faworytem piątkowej potyczki piłkarskiej są podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Zakrzewskiego. Ostatnie spotkanie wygrane na inauguracje nowego sezonu 2022/2023 na wyjeździe z Obrą Kościan w stosunku 3:0 daje nadzieje że to właśnie biało-niebiescy  grający pierwsze spotkanie u siebie i przed własną publicznością nowego sezonu pójdą za ciosem i kolejny komplet punktów zapiszą na swoim koncie właśnie z zespołem SKP Słupca odsyłając go z kwitkiem do domu.  Do takiego scenariusza w pełni może dojść gdyż mieszkowcy po pierwszej kolejce ligowej przystąpią do piątkowej potyczki piłkarskiej z pozycji lidera i znając seniorów Mieszka Gniezno, będą chcieli tą pozycję zachować przed kolejny spotkaniem mistrzowskim. Żeby tak się stało trener biało-niebieskich Przemysław Urbaniak  musi mieć do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych. Jak udało nam się ustalić tak nie będzie gdyż w  meczu nie zobaczymy w akcji na zielonej murawie boiska przy ulicy Strumykowej 8 podstawowego obrońcę Miłosza Brylewskiego, który nabawił się kontuzji kostki w meczu wyjazdowym w Kościanie. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ w piątkowym meczu Adriana Franczaka oraz Damiana Garstki z powodu problemów zdrowotnych. Miejmy jednak nadzieje że zmiennicy wymienionych wyżej piłkarzy Mieszka Gniezno, staną na wysokości zadania i posłani do boju przez trenera Przemysław Urbaniaka godnie zastąpią ich na boisku.

Co do zespołu SKP Słupca, który do Gniezna stawi się zajmując trzecią pozycję w ligowej tabeli po odniesionym podobnie zwycięstwie jak mieszkowcy w pierwszym meczu nowego sezonu 2022/2023 gdzie przed własną publicznością ograli ekipę Warty Międzychód w stosunku 2:0. To na tą chwilę nie jest możliwe stwierdzić jaką siłą rażenia dysponuje zespół z Słupcy, czy w okresie letnich przygotowań drużyna wzmocniła się oraz jakie wyniki osiągnęła w sparingach. Powód jest w tej kwestii banalny. Na oficjalnej stronie klubowej facebooka SKP Słupcy, ostatni wpis jest z dnia 6 lipca dalej to pustka w informacjach dotyczących przygotowań zespołu do nowego sezonu 2022/2023 wpisach o jakikolwiek wzmocnień zespołu przed startem ligi a co za tym idzie wyników rozegranych meczy kontrolnych podczas letnich przygotowań. W tym układzie jedynym wymiernym wykładnikiem zespołu SKP Słupca, będzie jego bezpośredni występ piątkowy w potyczce piłkarskiej z Mieszkiem Gniezno i to w grodzie Lecha. Mimo tych braków informacyjnych na oficjalnej stronie feacbooka SKP Słupca, spotkanie pierwszej drużyny z trzecią w ligowej tabeli zapowiada się dosyć interesująco. Na pewno na boisku przy ulicy Strumykowej 8 w Gnieźnie, będzie dużo wali o dominację na nim a co za tym idzie oba zespoły będą stwarzali sobie sytuacje do zdobycia bramek. A kto z tej konfrontacji piłkarskiej wyjdzie jako zwycięzca a kto jako pokonany przekonamy się już niebawem.

Początek meczu piątkowego 12 sierpnia zaplanowano na godzinę 18.00.  Jako redakcja SportGniezno.pl w piątkowe popołudnie zapraszamy do odwiedzin stadionu miejskiego przy ulicy Strumykowej 8 w Gnieźnie, w celu wsparcia dopingiem zespół seniorów Mieszka Gniezno, w odniesieniu drugiego zwycięstwa  nowym sezonie 2022/2023 a co za tym idzie zachowaniu pierwszej pozycji w ligowej tabeli.

Zestaw par 2 kolejki - 13 sierpnia

Kotwica Kórnik - Huragan Pobiedziska     12 sierpnia, 18:00
Polonia 1912 Leszno - LKS Gołuchów     13 sierpnia, 15:00
Warta Międzychód - Centra Ostrów Wielkopolski     12 sierpnia, 18:00
Mieszko Gniezno     - SKP Słupca     12 sierpnia, 18:00
Polonia 1908 Marcinki Kępno     - Obra Kościan     13 sierpnia, 15:00
Korona Piaski - Iskra Szydłowo     13 sierpnia, 15:00
Lipno Stęszew - Tarnovia Tarnowo Podgórne     13 sierpnia, 15:00
Noteć Czarnków - Victoria Września     13 sierpnia, 15:00
Nielba Wągrowiec - Victoria Skarszew     13 sierpnia, 15:00


Roman Strugalski

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,seniorzy-mieszka-podejmuja-w-piatek-seniorow-skp-slupca.html