Seniorzy Mieszka wrócili bez punktów z Chodzieży!

2023-10-29

Nie zaliczą do udanego kolejnego swojego spotkania w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi ARTBUD trwającego sezonu 2023/2024 seniorzy drużyny Mieszka Gniezno.

W niedzielę 29 października podopieczni spółki trenerskiej Przemysław Urbaniak i Tomasz Bzdęga, udali się do Chodzieży gdzie w ramach 14 kolejki ligowej rundy sezonu zasadniczego byli podejmowani przez zespół miejscowej Polonii. Cichym faworytem niedzielnego spotkania, do którego doszła na boisku  Stadionu Piłkarskiego LZS Noteć Dziembow, z tytuły wyższej zajmowanej pozycji 12 w ligowej tabeli byli seniorzy Mieszka Gniezno. Przeciwnik gnieźnian plasujący się zaś na odległej 16 pozycji jak się można było spodziewać postawił się drużynie z grodu Lecha i wygrał spotkanie przed własną publicznością 2:0. Tą porażką została przerwana passa drużyny seniorów Mieszka Gniezno meczu bez porażki trwająca od pięciu  spotkań mistrzowskich. Trochę szkoda ale właśnie taka jest piłka czyli jest nieobliczalna gdyż nie zawsze faworyt zgarnia całą pulę o czym przekonali się w niedzielę piłkarze Mieszka Gniezno.

Przechodząc jednaka do samych wydarzeń i przebiegu meczu Polonii Chodzież z Mieszkiem Gniezno. To nie było to porywające widowisko piłkarskie w wykonaniu biało-niebieskich. Pierwsza połowa spotkania należała do gospodarzy niedzielnego meczu, którzy bardzo szybko wyszli na prowadzenie 1:0 bo już w 8 minucie. Gola na swoim koncie zapisał Jakub Zbieralski, który golkiperowi Mieszka – Patrykowi Szafranowi piłkę do jego bramki wpakował uderzeniem z 16 metra. Po straconej bramce podopieczni Przemysława Urbaniaka, w kolejnych minutach pierwszej połowy starali się doprowadzić do wyrównania stanu meczu lecz tylko na staraniach się skończyło gdyż z wypracowywanych sytuacji strzeleckich nic nie wynikało. Dopiero tuż przed zejściem do szatni w 45 minucie zapachniało bramką dla gnieźnian, która dała by im remis w meczu. Posłaną piłkę w pole karne Polonii Chodzież próbował z przewrotki celnie skierować do bramki gospodarzy w ekipie gnieźnieńskiej Michał Steinke. Piłka jednak nie wpadła do niej tylko minęła jej poprzeczkę. W tym układzie Polonia Chodzież na przerwę schodziła prowadząc 1:0.

Po zmianie stron obraz gry w wykonaniu gnieźnian, nie uległ diametralnie zmianie. Podopieczni Przemysława Urbaniaka, atakowali bramkę Polonia Chodzież lecz piłkarze tej drużyny sprytnie bronili dostępu do niej rozbijając akcje a co za tym idzie wypracowywane okazji strzeleckie przez gnieźnian. W 61 minucie mieszkowcy mogli dopiąć swego w postaci zdobytej bramki, która dała by im remis lecz piłka po uderzeniu z 18 metra przez Krzysztofa Wolkiewicza minęła tylko lewy słupek bramki Polonii Chodzież. I na strachu się dla gospodarzy skończyło. Polonia swoje zwycięstwo nad Mieszkiem Gniezno, przypieczętowała w doliczonym czasie gry. W 90 minucie + 1 gospodarze bowiem zdobyli gola na wagę trzech punktów a autorem jego w ekipie z Chodzieży okazał się Oliwer Kin. Tym samym Polonia Chodzież pokonała zespół Mieszka Gniezno w stosunku 2:0. Po tej porażce zespół Mieszka Gniezno, w ligowej tabeli z 12 miejsca spadł na 14-te z kolei Polonia Chodzież z 16-tej pozycji awansowała po niedzielnej wygranej na 12-te miejsce.

Teraz zespół Mieszka Gniezno, czeka kolejne spotkanie mistrzowskie. W sobotę 4 listopada gnieźnianie u siebie o godzinie 11.00 podejmą zespół Centra Ostrów Wielkopolski.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szfran, Krzysztof Szalaty (46’ Jakub Poterski), Adrian Franczak (75’ Igor Dżarzdzyński), Michał Steinke, Robert Pepliński, Jakub Hoffmann (46’ Miłosz Brylewski), Adam Konieczny (75’ Tomasz Kaźmierczak), Kacper Zimmer, Dawid Radomski, Krzysztof Wolkiewicz, Damian Garstka

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
10.  Centra Ostrów Wielkopolski 14 17 5 2 7 26-30 4 1 3 17-12 1 1 4 9-18
11.  Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 14 15 4 3 7 18-21 2 1 4 13-12 2 2 3 5-9 1 3 1 0 0 3-1
12.  Polonia Chodzież 14 15 4 3 7 18-30 3 1 2 12-13 1 2 5 6-17 1 3 1 0 0 3-2
13.  Jarota Jarocin 14 15 4 3 7 24-28 2 1 2 10-6 2 2 5 14-22 2 0 0 0 2 3-6
14.  Mieszko Gniezno 14 14 4 2 8 18-29 3 1 3 11-15 1 1 5 7-14 1 3 1 0 0 2-1
15.  Tarnovia Tarnowo Podgórne 14 14 4 2 8 22-22 3 2 4 15-14 1 0 4 7-8 1 0 0 0 1 1-2
16.  Polonia 1908 Marcinki Kępno 14 13 3 4 7 14-27 1 3 3 8-12 2 1 4 6-15
17.  Korona Piaski 14 11 3 2 9 19-29 1 2 5 12-18 2 0 4 7-11
18.  Pogoń Łobżenica 14 8 2 2 10 20-50 2 1 5 13-24 0 1 5 7-26