Sensacja w Czerniejewie. Czarni przegrywają z Piastem Łubowo!

2018-04-14

Takiego obrotu sprawy nie spodziewali się chyba najwierniejsi sympatycy zespołu Czarnych Czerniejewo. W sobotę 14 kwietnia w Czerniejewie bowiem doszło do pierwszych derbów powiatu gnieźnieńskiego w rundzie wiosennej poznańskiej klasy A grupy 1 pomiędzy miejscowymi Czarnymi a Piastem Łubowo.

Mecz co może być dużą niespodzianka zakończył się porażką zespołu z Czerniejewa. Lider tabeli występujący w tym spotkaniu w roli faworyta uległ co może być dużą sensacją XVI kolejki ligowej niżej notowanej w rozgrywkach drużynie Piasta Łubowo w stosunku 4:3. Tym samym łubowianie zrewanżowali się zespołowi z Czerniejewa, za porażkę odniesioną na własnym trenie jesienią kiedy to ulegli Czarnym w stosunku 4:0.

A jak do tego doszło że komplet punktów pojechał po sobotnim meczu do Łubowa a nie pozostał w Czerniejewie.  Otóż mecz od samego początku nie ułożył się po myśli szkoleniowca czerwono-czarnych Macieja Lisieckiego, gdyż goście po 20 minutach gry prowadzili 2:0. Pierwszą bramkę dla Piasta, którą to wyszli na prowadzenie 1:0  zdobył w 15 minucie Maciej Adamski wykorzystując zamieszanie w polu karnym pakując piłkę do bramki Czarnych Czerniejewa z 8 metra. Pięć minut później prawdziwym "golazo" popisał się w ekipie Łubowa -  Patryk Kanclerz. Długą piłkę zagrał Alan Piechowiak, obrońca Czarnych źle obliczył kozioł, a skrzydłowy Piasta nie myśląc za wiele uderzył ją z powietrza z 20 metra i atomowym strzałem zdobył drugą bramkę dla gości. Gospodarze na te dwa stracone gole odpowiedzieli jednym celnym trafieniem do bramki Piasta Łubowo czym zmniejszyli jego prowadzenie do 2:1. W 30 minucie gola kontaktowego zdobył strzałem z 14 metra pakując piłkę do bramki gości po długim rogu Sławomir Staniszewski. Nie upłynęło jednak dziesięć minut od zdobytego gola przez zespół z Czerniejewa a goście zdobyli trzecią bramkę podwyższając swoje prowadzenie do 3:1.  Autorem tego gola okazał się w ekipie z Łubowo - Filip Adamski. Jeszcze przed zejściem do szatni gospodarze mogli zdobyć drugą swoją bramkę. W doliczonym czasie pierwszej połowy Alan Piechowiak faulował w polu karnym gości grającego trenera Czarnych - Macieja Lisieckiego, co skutkowało podyktowaniem rzutu karnego na korzyść Czerniejewa. Do podyktowanej jedenastki podszedł sam poszkodowany, lecz bramkarz GKS-u – Alan Piechowiak wybronił strzał Lisieckiego. I na przerwę Piast Łubowo schodził prowadząc 3:1.

O pierwszej porażce zespołu Czerniejewa w rundzie wiosennej zadecydowała druga połowa, w niej to goście zdobyli kolejną swoją bramkę na co gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko dwoma celnymi trafieni. Pierwsi bramkę zdobyli łubowianie  na początku drugiej odsłony meczu w 55 minucie kiedy to w polu karnym Czarnych zrobiło się gorąco. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Przemysław Wolniewicz, wysoko wyskoczył Maciej Adamski, lecz nie sięgnął piłki. Futbolówka spadła pod ręce bramkarza gospodarzy Damiana Nowaczyka, który nie zdołał jej złapać i w drugie tempo wszedł Filip Adamski zmieniając wynik spotkania na 4:1 dla Łubowa. Gospodarze zmniejszyli straty na 4:2 w 75 minucie po dośrodkowaniu Rafała Wawrzyniak i główce Patryka Buczkowskiego. Wynik końcowy meczu został ustalony w 90 minucie po kolejnym golu zdobytym ponownie przez drużynę z Czerniejewa. Autorem gola okazał  się w zespole gospodarzy grający trener Maciej Lisiecki. A że więcej bramek oba zespoły już do końca nie zdobyły tym samym w pierwszych wiosennych derbach powiatu gnieźnieńskiego lepszymi okazali się piłkarze z Łubowa wygrywając je 4:3. Po tej porażce zespołu z Czerniejewa i jednoczesnej wygranej zespołu IKP Olimpia Poznań. Drużyna Czarnych straciła fotel lidera na rzecz poznaniaków i obecnie plasuje się w ligowej tabeli na drugiej pozycji.

Czarni Czerniejewo – Piast Łubowo 3:4 (1:3)

Skład Czarnych Czerniejewo: Damian Nowaczyk, Piotr Cyrulewski, Bartosz Kubalewski, Mateusz Kuliński (40’ Filip Budasz), Karol Jańczak, Rafał Wawrzyniak, Mateusz Goździaszek, Damian Grzesiak, Sławomir Staniszewski (60’ Bartosz Kozioł), Patryk Buczkowski, Maciej Lisiecki

Skład Piasta Łubowo: Alan Piechowiak - Michał Kanclerz, Łukasz Reszelewski, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak (65' Arkadiusz Wiśniewski) - Yura Mazur, Karol Szwajcowski (90' Miłosz Kasprzyk) - Maciej Adamski (95' Kamil Berka), Kamil Maciejewski (85' Mariusz Jabkiewicz), Patryk Kanclerz (80' Sławomir Kasprzak) - Filip Adamski