Sensacja w Golinie wicelider tabeli Pelikan Niechanowo przegrywa z Polonią!

2020-10-11

Po ośmiu meczach bez porażki pierwszy raz w X kolejce ligowej wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 3 w trwającym sezonie z placu gry schodził pokonany zespół Pelikana Niechanowo.

Wicelider tabeli pierwsze punkty w trwającym sezonie, po dość zaciętym spotkaniu stracił w sobotę 10 października w Golinie gdzie został pokonany przez zespół miejscowej Polonii w stosunku 5:2. A jak do tego doszło że z Goliny zespół z Niechanowo w sobotę do domu w drogę powrotną udał się bez zdobyczy punktowej. Nie ma co ukrywać że lepiej w sobotni mecz weszli gospodarze obejmując prowadzenie już w 8 minucie. Bramkę wyprowadzającą na prowadzenie 1:0 zespół z  Goliny zdobył Szymon Cyferkowski. Goście dopiero po dwóch kwadransach gry doprowadzili do stanu 1:1. W 30 minucie golkipera z Goliny celnym strzałem pokonał w ekipie Pelikana Niechanowo – Mateusz Kruszelewski. Do końca pierwszej połowy więcej już bramek oba zespoły nie zdobyły i ta część meczu zakończyła się remisem. O pierwszej porażce w trwającym sezonie 2020/2021 drużyny Pelikana Niechanowo, zadecydowała w Golinie druga połowa. W 50 minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Gola na 2:1 dla zespołu z Goliny zdobył Alan Kujawa.

Paręnaście minut później goście znowu doprowadzili do wyrównania 2:2 za sprawą zdobytej bramki przez Przemysława Wiśniewskiego. W 60 minucie gospodarze po raz trzeci w meczu wyszli na prowadzenie 3:2 po golu zdobytym przez Alana Kujawę. Ten sam zawodnik w 90 minucie przypieczętował zwycięstwo Polonii Golina 4:2 a że była to trzecia bramka zdobyta w meczu przez Kujawę tym samym zawodnik gospodarzy ustrzelił przysłowiowego hat tricka. Po tej przegranej zespół Pelikana Niechanowo, utrzymał drugie miejsce w ligowej tabeli.

Kolejny mecz zespół z Niechanowa, rozegra u siebie w niedzielę 18 października, Tego dnia Pelikan w ramach pierwszych derbów powiatu gnieźnieńskiego w tej klasie piłkarskiej o godzinie 16.00 podejmować będzie zespół Zjednoczonych Trzemeszno.

Skład Pelikana Niechanowo: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski, Patryk Waluszyński (75' Jakub Olejniczak), Andrzej Stefański, Dawid Połatyński, Dawid Kustra, Patryk Jarzyński, Krzysztof Jackowiak, Kamil Buczek, Maciej Białas, Mateusz Kruszlewski (67' Damian Nowaczyk)