Sensacja w Owieczkach . Debiutant pokonuje w derbowym pojedynku Farę Pelikan Żydowo!

2018-08-26

W sobotę 25 sierpnia swoje rozgrywki nowego sezonu 2018/2019 zainaugurowała poznańska klasa B grupa 1.

W rozgrywkach, w których udział bierze 14 drużyn w tym sezonie o punkty walczyć będą aż cztery zespoły z powiatu gnieźnieńskiego mowa tutaj o Wełniance Kiszkowo, Farze Pelikan Żydowo,  Liderze Szczytniki Czerniejewskie  oraz o zespole debiutującym w tych zmaganiach zmagania piłkarskich WKS Owieczki, która przez sześć ostatnich sezonów występowała   w Amatorskiej Gminnej Ligi Piłki Nożnej Pobiedziska-Łubowo. Oprócz wymienionych wyżej zespołów w grupie pierwszej poznańskiej klasy B, w akcji na boisku zobaczymy jeszcze następujące zespoły: LKS Kicin, Lotnik-1997 Poznań, KS Uchorowo, Maratończyk Brzeźno, KS Strzeszyn (Poznań), Odlew Poznań, UKS Śrem, Orły Plewiska, GKS Gułtowy i Jadwiżański KS Poznań.

W sobotę 25 sierpnia doszło tylko do dwóch spotkań mistrzowskich w grupie 1 poznańskiej klasie B. W jednym z nich debiutujący w tych rozgrywkach zespół WKS Owieczki, na inaugurację nowego sezonu 2018/2019 podejmował na własnym trenie zespół Fary Pelikan Żydowo. Z spotkania, które należy zaliczyć jako derby powiatu gnieźnieńskiego zwycięsko wyszli co można zaliczyć jako małą sensację pierwszej kolejki ligowej piłkarze z Owieczek, wygrywając  z bardziej doświadczoną drużyną z Żydowa w tych rozgrywkach piłkarskich  zdecydowanie 5:1. Wprawdzie to goście jako pierwsi objęli prowadzenie w sobotnim meczu a było to już w 10 minucie po golu Nazara Tsepko. Jednak już później tylko gole zdobywali podopieczni Mateusza Cieślińskiego. W 22 minucie do stanu 1:1 w szeregach WKS Owieczki doprowadził Jakub Kierzek. Pozostałe cztery gole piłkarze z Owieczek zaaplikowali drużynie Fary Pelikan Żydowo, prowadzonej od tego sezonu przez Dawida Gierałkę już w drugiej części meczu. Zaraz po wznowieniu gry zespół z Owieczek na prowadzenie 2:1 wyprowadził w 48 minucie Patryk Medyk, trzy minuty później było już 3:1 dla gospodarzy po kolejnym celnym trafieniu do bramki z Żydowa w wykonaniu Joachima Andrzejczak. Pierwsze zwycięstwo w historii rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1 zespół z Owieczek zapewnił sobie po zdobytych dwóch kolejnych gola. Czwarte trafienie do bramki z Żydowa zaliczył w 55 minucie w ekipie WKS Owieczki – Kamil Szewczyk a wynik sobotniego spotkania na 5:1 dla gospodarzy ustalił w 82 minucie Marcin Kamiński.

Skład  WKS Owieczki: Jarosław Banaszak, Łukasz Szewczak, Kamil Szewczak (72' Radosław Szmidt), Paweł Pasternak, Jakub Kierzek (70' Hubert Janas), Artur Godek (75' Stefan Grzechowiak), Patryk Owocki, Adrian Łucki (46' Patryk Medyk), Dawid Łucki (46' Jakub Łopyta), Błażej Fedyszyn (46' Joachim Andrzejczak), Marcin Kamiński - trener Cieśliński Mateusz

Skład Fary Pelikan Żydowo: Patryk Bytnar, Nazar Tsepko, Wojciech Żabierek, Bartosz Kaczmarek (55'Jakub Majewski), Marcin Maciejewski, Krystian Małecki, Maciej Nowicki, Dawid Rożewski (62' Kacper Lisiecki), Dawid Sowiński (70' Paweł Rożewski), Karol Stein (55' Marcin Wiśniewski),  Bartosz Wejerowski (46' Adam Macioszek) - trener: Gierałka Dawid

A już 1 września oba zespoły z naszego powiatu rozegrają kolejne swoje spotkania mistrzowskie z rozpoczętego nowego sezonu 2018/2019. Fara Pelikan Żydowo zmierzy się u siebie o godzinie 16. 00 z LKS Kicin a WKS Owieczki podejmować będą u siebie o godzinie 17.00 w kolejnym pojedynku derbowym powiatu gnieźnieńskiego zespół Wełnianki Kiszkowo.