Sensacyjna wygrana Fary Pelikan Żydowo z liderem swojej grupy!

2016-06-19

Mocnym akcentem rundę rewanżową sezonu 2015/2016 w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1 zakończyli piłkarze Fary Pelikan Żydowo.

W sobotę 18 czerwca podopieczni Bogdana Kozłowskiego, na własnym boisku w Żydowie podejmowali lidera swojej grupy zespół rezerw Kłosa Zaniemyśl. Mimo że żydowianie nie byli faworytem tej potyczki piłkarskiej, to jednak wznieśli się oni na wyżyny swoich umiejętności piłkarski i z kwitkiem do domu odprawili zespół rezerw Kłosa Zaniemyśl, pokonując go przed własną publicznością 2:1. Była to już druga wygrana podopiecznych Bogdana Kozłowskiego z ekipą z Zaniemyśla w sezonie 2015/2016. Pierwszy raz żydowianie sobotniego swojego rywala ograli jesienią 2015 roku na własnym trenie pokonując go wtedy gładko 3:0.

Przechodząc jednak do samej potyczki piłkarskiej pomiędzy Farą Pelikan Żydowo a rezerwami Kłosa Zaniemyśl. To wynik końcowy meczu został ustalony po upływie pierwszych czterdziestu pięciu minut. Gospodarze prowadzenie objęli bardzo szybko bo już w 3 minucie. Po dograniu piłki w pole karne gości przez Dawida Małeckiego, uderzeniem z głowy z 5. metra bramkarza z Zaniemyśla pokonał w ekipie Żydowa – Sławomir Stefaniak. Podopieczni Bogdana Kozłowskiego, z prowadzenia jedną bramką w sobotnim meczu cieszyli się aż do 20 minuty. Wtedy to po błędzie obrońców z Żydowa , piłkę w polu karnym przejął jeden z zawodników Kłosa Zaniemyśl i celnym strzałem z bliskiej odległości pokonując golipera miejscowych Alana Piechowiaka doprowadził do stanu 1:1. W 34 minucie padła druga bramka dla żydowian, którą ponownie objęli prowadzenie w meczu 2:1. Tym razem po asyście Dawida Małeckiego, bramkę uderzeniem piłki z półwoleja z 11. metra  zdobył w ekipie Żydowa – Michał Kasprzak, który wcześniej zmarnował dwie wyborne stu procentowe okazję w pokonaniu golipera gości posyłając piłkę z bliskiej odległości w słupek ora nad bramką przyjezdnych. A że więcej bramek obie drużyny w pierwszej połowie już nie zdobyły to ta część meczu zakończyła się wynikiem 2:1 dla Fary Pelikan Żydowo.

Po zmianie stron mimo że walka o piłkę pomiędzy obiema drużynami, toczyła się na całej długości boiska. To żadnej z drużyn nie udało się wypracować okazji do zdobycia kolejnych bramek. I wynik z pierwszej połowy nie uległ już zmianie do końca spotkania, mimo że żydowianie kończyli mecz w dziesiątkę po tym jak z boska za pyskówkę z sędzią prowadzącym to spotkanie został usunięty Bartosz Kaczmarek, który za swoje zachowanie ujrzał czerwoną kartką. W tym przypadku spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fary Pelikan Źydowo, która pokonała na swoim ternie lidera swojej grupy rezerwy Kłosa Zaniemyśl w stosunku 2:1.
Teraz zespół Fary Pelikan Żydowo, czeka odpoczynek po bardzo intensywnej rundzie wiosennej a po niej podopieczni Bogdana Kozłowskiego rozpoczną przygotowania do nowego sezonu 2016/2017.

Na tą chwilę nie można jednoznacznie stwierdzić, na którym miejscu Fara Pelikan Żydowo zakończyła sezon 2015/2016 gdyż okaże się to dopiero po  zakończonych niedzielnych meczach w tej grupie. Na pewno bardzo ciekawie zapowiada się  konfrontacja piłkarska drugiego naszego przedstawiciela z powiatu gnieźnieńskiego Wełnianki Kiszkowo, która w walce o awans do poznańskiej klasy  A zmierzy się w niedziele o godzinie 14.00 na własnym trenie z trzecią drużyną rozgrywek rezerwami Warty Śrem.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Alan Piechowiak, Dawid Sowiński, Sławomir Stefaniak, Krystian Małecki, Dawid Łucki (75’Łukasz Hoffmann), Michał Kasprzak, Bartosz Kaczmarek, Dawid Małecki (80’ Bartosz Wejerowski), Krzysztof  Lewandowski, Dawid Różewski, Hubert Kujawa (66’ Przemysław Gronek)