Sensacyjna wygrana MKK z liderem tabeli!

2023-12-03

Ręce same aż składają się do oklasków to co w ostatnim czasie demonstrują w rozgrywkach 2 ligi PZKosz koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno.

Po pewnym zwycięstwie w środę 29 listopada koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno, w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki nad zespołem PGE Spójnię Stargard w stosunku 95:71. Kolejnym rywalem podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego, również w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki w niedzielę 3 grudnia był sam lider tabeli drużyna ŁKS Coolpack Łódź a zarazem jeden z pretendentów do awansu po zakończonym sezonie 2923/2024 do rozgrywek pierwszoligowych. Faworytem spotkania jeszcze przed jego rozpoczęciem byli łodzianie z drugiej zaś strony bez szansy sprawienia miłej niespodzianki byli gnieźnianie, którzy w trwającym sezonie prezentują stabilną formę. Niemożliwe stało się faktem gdyż koszykarze Sklep Polki MKK Gniezno, sprawili nie lada niespodziankę swoim najwierniejszym fanom, którzy tego dnia zasiedli na trybunach Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki ażeby ich dopingować odprawiając jednego z pretendentów do rozgrywek pierwszoligowych a zarazem lidera tabeli z kwitkiem do domu. Gnieźnianie bowiem po bardzo zaciętym spotkaniu zainkasowali drugi w ubiegłym tygodniu komplet punktów pokonując ŁKS Coolpack Łódź różnicą sześciu oczek w stosunku 70:64. Już pierwsza kwarta niedzielnego meczu wygrana z resztą przez koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno w stosunku 23:19 z tak renomowanym przeciwnikiem potwierdziła aspiracje podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego że nie tak łatwo przyjdzie łodzianom wywieść z grodu Lecha korzystny dla siebie wynik. Wprawdzie w drugiej kwarcie po szeregu błędach w grze łodzianie po siedmiu minutach jej trwania wyszli pierwszy raz w meczu na jednopunktowe prowadzenie 24:23, które udało się utrzymać do końca tej kwarty przez co wygrali ją 20:15. I na przerwę zespół ŁKS Coopack Łódź schodził prowadzą zaledwie 39:38, co zapowiadało spore emocje w drugiej części niedzielnego spotkania. I tak też było. Trzecia kwarta niedzielnego meczu podobnie jak i druga zakończyła się zwycięstwem zespołu z Łodzi w stosunku 15:13 przez co goście zwiększyli swoje prowadzenie do trzech punktów 54:51. Podopieczni Arkadiusz Konowalskiego decydujący cios zadali w ostatniej czwartej kwarcie. Przy stanie 56:54 dla zespołu z Łodzi dwie rzucone trójki przez Dariusza Dobrzyckiego oraz w kolejnych minutach celnie wykonywane rzuty wolne przez Huberta Konowalskiego, Piotra Leśniczaka oraz kapitana drużyny Dariusza Dobrzyckiego sprawiły że czwarta kwarta zakończyła się rezultatem 19:10 dla gnieźnian. Co sprawiło że w końcowym obrachunku całego spotkania to Sklep Polski MKK Gniezno okazał się lepszy od swojego rywala o sześć oczek wygrywając mecz 70:64 i tym samym sprawiając dużą niespodziankę w rozgrywkach drugoligowych PZKosz grupy A.

Sklep Polski MKK Gniezno – ŁKS Coolpack Łódź 70:64 (23:19, 15:20, 15:15, 19:10)