Sensacyjne rozstrzygnięcia w HMŚ! Niemcy nie obronią tytułu - Polacy powalczą tylko o siódme miejsce

2015-02-08

Sobota, 7 lutego, nie była udanym dniem dla reprezentantów Polski podczas rozgrywanych w Lipsku Halowych Mistrzostwa Świata w hokeju.

Polacy  w ćwierćfinale zmierzyli się z silną drużyną Austrii i mimo, że już w pierwszej minucie objęli prowadzenie po trafieniu Tomasza Dutkiewicza, a do przerwy remisowali 1:1, ostatecznie przegrali to spotkanie 1:5. Podopieczni Karola Śnieżka zostali także pokonani w pierwszym meczu o miejsca 5-8. Ich rywalami byli Rosjanie. W pierwszej połowie Polacy dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Do przerwy było 2:2, ale ostatecznie to Rosjanie byli górą zwyciężając 6:4. Dwie bramki dla Polski zdobył Philipp Wende, a po jednej Tomasz Górny i Bartosz Żywiczka. Biało-czerwoni, którzy bronili wicemistrzowskiego tytułu w niedzielnym meczu zagrają tylko o 7. miejsce. Ich rywalami będą Szwajcarzy.

***

Mistrzostwa świata nie obronią Niemcy, którzy od lat królują w rozgrywkach halowych. Gospodarze imprezy w ćwierćfinale przegrywali do przerwy z Holendrami już 1:4,  ale potrafili doprowadzić do remisu 4:4. W karnych zagrywkach lepszymi okazali się jednak Oranje i to oni w niedzielę zagrają o złoto. Ich rywalami będą Austriacy. Niemcy  zagrają o brąz z Iranem.