Sensacyjne zwycięstwo gnieźnieńskich szczypiornistek!

2019-02-27

Sporą niespodziankę sprawiły w środę, 27 lutego piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno pokonując w Płocku lidera I ligi – SMS ZPRP I Płock.

Gnieźnianki prowadziły już od pierwszego gwizdka sędziów. Obrona MKS-u była zdecydowanie na plus. Szczypiornistki z Gniezna skutecznie rozbijały ataki gospodyń do przerwy prowadząc 13:9.

W drugiej połowie gnieźnianki  miały mały przestój między 49 a 55 minutą meczu, kiedy to SMS doszedł je na jedną bramkę 22:21. Na szczęście opanowały sytuację i ponownie odskoczyły na trzy bramki. Ostatecznie po dobrym  meczu MKS PR URBIS Gniezno pokonał SMS  ZPRP I Płock  27:24.

SMS ZPRP I Płock-MKS PR URBIS Gniezno 24:27 (9:13)

Najwięcej bramek:
SMS ZPRP I Płock: Agnieszka  Iwanowicz-6
MKS PR URBIS Gniezno: Jagoda Linkowska-7

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Kamila Olejniczak (bramkarki)-Maja Bielińska, Ewa Nowicka, Natalia Niedzielska,  Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Martyna Rachela, Monika Walkowska, Jagoda Linkowska, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.