Sensacyjne zwycięstwo juniorów starszych Mieszka Gniezno z liderem!

2014-10-12

Nareszcie - mogą powiedzieć juniorzy starsi Mieszka Gniezno. Biało-niebiescy w niedzielę 12 października pokonali w Gnieźnie po dramatycznym meczu lidera Ligii Wielkopolskiej drużynę Unii Swarzędz 2-0!

Jeszcze bardziej zwycięstwo to przybiera na wartości gdy dodamy że gnieźnianie ponad pół godziny grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla obrońcy Mieszka. Bohaterem pierwszej połowy był na pewno kapitan zespołu Kamil Pawłowski który w 19 minucie wykorzystał błąd obrońcy Unii i pokonał bramkarza gości. W 39 minucie ponownie Pawłowski stanął oko w oko z bramkarzem Unii ale tym razem górą był golkiper ze Swarzędza. Goście próbowali przełamać defensywę gnieźnian ale ta nie popełniała żadnych błędów a nad całością czuwał Norbert Gawłowski w bramce Mieszka.

W drugiej połowie przewagę osiągnęli goście spychając do obrony biało-niebieskich. Po części było to spowodowane tym że boisko musieli opuścić grający dzień wcześniej w Międzychodzie Waluszyński, Urbaniak i Gawłowski. Dodatkowo w 55 minucie obrońca Mieszka Jakub Miętkiewicz dał się sprowokować i uderzył w twarz rywala za co otrzymał czerwoną kartkę. Od tego momentu przewaga gości stała się jeszcze wyraźniejsza a gnieźnianie czekali głównie na kontry. I takie miały miejsce. W 87 minucie rezerwowy Jakub Ciesielski znalazł się sam na sam z bramkarzem Unii ale zachował się fatalnie. Chwilę później Daniel Bartkowiak okazał się zdecydowanie skuteczniejszy i wykorzystał błąd bramkarza ustalając wynik spotkania.

Za ten mecz pochwały należą się wszystkim juniorom Mieszka którzy włożyli w to spotkanie bardzo dużo siły, ambicji i woli walki. Widać że szybko nauczyli się na czym polega gra w Lidze Wojewódzkiej. Widać to było chociażby na przykładzie Marka Sanoka, który tydzień temu podarował bramkę gościom z Kalisza a w meczu z Unią zagrał znakomity mecz, praktycznie nie popełniając żadnego błędu, był nie do przejścia dla zawodników Unii.

Mecz ten można w pewnym sensie porównać do rozegranego dzień wcześniej meczu Polska - Niemcy. Wynik końcowy i styl gry biało-niebieskich zbliżony był do tego zaprezentowanego przez biało-czerwonych.