Sensacyjne zwycięstwo tenisistek w Łomży

2012-11-28

Niespodziewanym, ale bardzo przyjemnym wynikiem zakończyło się spotkanie ekstraklasy kobiet w Łomży. Zespół Stelli Niechan Gniezno pokonał miejscowa drużynę AZS 3:1. O zwycięstwie gnieźnianek zdecydowała bardzo dobra dyspozycja i odporność psychiczna Roksany Załomskiej, która pokonała obie Chinki tam występujące. Najpierw wygrała z Bing Ran 3:2 w piątym secie 11:9,a w decydującym meczu doświadczoną, leworęczną uchwytem azjatyckim, dysponująca świetny serwisem Dong Rui Fang 3:1.

O nerwowej i wyrównanej grze świadczy fakt, że wszystkie cztery sety grane były na przewagi. Trzeci punkt zdobyła Paulina Nowacka z Weroniką Łubą 3:1. To zwycięstwo otwiera drogę  na praktyczne utrzymanie się w elicie tenisistek stołowych. Kolejny mecz Stella Niechan rozegra w sobotę o godzinie 16.00 w hali II LO przy ul. Łubieńskiego. Przeciwnikiem będzie silna drużyna KU AZS Wrocław. Serdecznie zapraszamy kibiców.

1    KTS ZAMEK Tarnobrzeg                            7    14    7    0    21:9
2    SKTS Sochaczew                                       7    12    6    1    18:10
3    KU AZS AJD Częstochowa                       6    8    4    2    15:9
4    GLKS WANZL SCANIA (ek) Nadarzyn    7    8    4    3    17:12
5    MKSTS DWSPiT Polkowice                     7    8    4    3    16:12
6    WARMIA ZAMER Lidzbark Warmiński    7    8    4    3    15:12
7    KU AZS UE Wrocław (ek)                          5    4    2    3    9:11
8    AZS PWSIP WAŁKUSCY Łomża              6    2    1    5    9:15
9    KS STELLA NIECHAN Gniezno                7    2    1    6    8:19
10    KS SPÓJNIA Warszawa                         7    0    0    7    2:21