Sensacyjne zwycięstwo trampkarzy młodszych Mieszka-Carbon Gniezno z Lechem Poznań

2014-06-17

Tego chyba się nikt nie spodziewał że taką miłą niespodziankę sprawią swoim wiernym fanom trampkarze młodsi Mieszka-Carbon Gniezno, w ostatnim meczu rundy rewanżowej grupy mistrzowskiej sezonu 2014. We wtorek 17 czerwca podopieczni Marcina Sporakowskiego, zajmujący przedostatnie miejsce w swojej grupie podejmowali w spotkaniu zaległym lidera rozgrywek Lecha Poznań.

Spotkanie po bardzo jego zaciętym przebiegu co jest miłą niespodzianką zakończyło się zwycięstwem trampkarzy młodszych Mieszka-Carbon Gniezno, którzy pokonali nie byle kogo tylko lidera grupy mistrzowskiej Lecha Poznań w stosunku 2:0. Młodzi Gnieźnianie prowadzenie 1:0 w meczu, który w tej grupie wiekowej trwa 2x35 minut objęli w 22 minucie. Piłkę do bramki gości wpakował po strzale z 16-tego metra Kacper Dopieralski. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji do  zdobycia bramek przez obie drużyny pierwsza połowa meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem trampkarzy młodszych Mieszak-Carbon Gniezno. Po zmianie stron we wtorkowym meczu padła jeszcze jedna bramka, którą zdobyli młodzi gnieźnianie. Bramkarza Lecha Poznań w 64 minucie pokonał Kacper Skrzypczak, lokując piłkę w bramce gości z 8-go metra po wcześniejszym dograniu jej w pole karne poznaniaków przez Jakuba Olejniczaka. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się sensacyjnym zwycięstwem trampkarzy młodszych Mieszka-Carbon Gniezno, którzy pokonali Lecha Poznań w stosunku 2:0.

Przypomnijmy naszym czytelnikom, iż w pierwszym spotkaniu rundy zasadniczej sezonu 2014 pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło w kwietniu w Poznaniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Armii Poznań, góra okazali się trampkarze młodsi Lecha Poznań wygrywając wtedy 5:1. W tym układzie w konfrontacji piłkarskiej pomiędzy obiema drużynami jest remis.

Było to ostanie spotkanie jakie trampkarze młodsi Mieszka-Carbon Gniezno, rozegrali w grupie mistrzowskiej w sezonie 2014. Ostatnim rywalem młodych Mieszkowów w nadchodzący weekend miała być drużyna NAP Nowy Tomyśl, która po rundzie sezonu zasadniczego wycofała się z dalszych rozgrywek przez co podopieczni Marcina Sporakowskiego punkty na swoim koncie zainkasują bez gry przyznanym walkowerem 3:0.

Skład trampkarzy młodszych Mieszka-Carbon Gniezno:  Wiktor Stachowiak, Dariusz Czerniak, Mikołaj Majerczyk, Jacek Nowak, Jakub Olejniczak,  Maksymilian Sikorski, Kacper Skrzypczak, Kacper Dopieralski, Michał Nowakowski,  Adam Kowalski, Mikołaj Synoradzki, Adrian Lisek, Mikołaj Kupczyński, Mikołaj Grajkowski