Seria zwycięstw koszykarzy MKK Gniezno przerwana

2014-11-26

W sobotę 22 listopada na swoje kolejne spotkanie w ramach rozgrywek III ligi koszykarzy udali się zawodnicy MKK Gniezno. Tym razem przeciwnikami MKK Gniezno był zespół Pyry Poznań. Niestety wyjazd ten nie pozwolił przedłużyć serii trzech zwycięstw z rzędu.

Mecz od samego początku był szybki i zacięty. Koszykarze gospodarzy w pierwszej połowie wykorzystywali nieco sennie grających gnieźnian co pozwoliło im stworzyć 10 punktową przewagę do przerwy 43:33. Druga połowa to falowa gra MKK . Kiedy udawało się niwelować straty do 5-6 punktów, proste błędy w obronie pozwalały  poznaniakom na łatwe punkty i ponowne zwiększanie przewagi do ok. 10 pkt . W końcówce udało się zniwelować jeszcze straty jednak ostatecznie przegrywamy to spotkanie 76-70.

W perspektywie meczu zabrakło agresji sportowej w obronie, czego nie można było odmówić naszym rywalom. Rozegraliśmy także najgorsze spotkanie pod względem rzutów dystansowych. W poprzednich spotkaniach mocną stroną było rozłożenie  zdobyczy punktowych powyżej 10 pkt na kilku zawodników, tym razem także tego czynnika zespołowości w ataku zabrakło naszej drużynie.

Pyra Poznań- MKK Gniezno 76-70 ( 19:15  24:18  18:19   16:18 )

Punkty dla MKK: Golasiński 22, Konowalski 19 , Dobrzycki 17 , Guilherme , Kafarski ,Nowiński po 4

Teraz nasz zespół czeka wolny weekend. Na następne spotkanie udajemy się 4 grudnia do Konina na mecz z tamtejszym MKS MOS. Jest zatem czas na poprawienie gorzej funkcjonujących elementów.

Zespół MKK Gniezno, mimo porażki cały czas liczy się w walce o najwyższe cele tego sezonu, czyli baraże. Zachęcamy wiec naszych kibiców do aktywnego dopingowania naszego zespołu. Najbliższa okazja w Gnieźnie będzie 20 grudnia o godz. 16.00  w hali II LO w meczu przeciwko AZS UAM Poznań.  Serdecznie zapraszamy już dziś !!!