Seria zwycięstw Piasta Łubowo trwa!

2018-09-03

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 w nowym sezonie 2018/2019 zapisali na swoim koncie piłkarze Piasta Łubowo.

W niedzielę 2 września po wcześniejszych odniesionych pewnych zwycięstwach wyjazdowych Piasta Łubowo w Manieczkach w stosunku 3:0 oraz Kleszczewie w stosunku 2:0. Podopieczni Arkadiusza Kościańskiego w trzecim meczu nowego sezonu podejmowali na własnym boisku w Łubowie, które latem przeszło modernizacje zespół poznańskiej Polonii. Spotkanie, które było niezwykle zaciętym pojedynkiem piłkarskim w wykonaniu obu drużyn zakończyło się zwycięstwem łubowian w stosunku 6:4. Była to już trzecia wygrana z rzędu Piasta, dzięki któremu drużyna z Łubowo zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli z kompletem 9 oczek.

Przechodząc jedna do samych wydarzeń piłkarskich związanych z niedzielnym  meczem Piasta Łubowo z Polonią Poznań. To wynik otworzył gol zdobyty z rzutu karnego w 19 minucie, którego pewnym egzekutorem w ekipie Piasta okazał się Przemysław Wolniewicz, który tym samym wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Łubowianie z prowadzenia cieszyli się aż do 27 minuty. Wtedy to goście po zdobytej bramce przez Adama Krusia doprowadzili do stanu 1:1. A trzy minuty później idąc za ciosem goście za sprawą kolejnego zdobytego gola przez Patryka Tyrzyka wyszli na prowadzenie 2:1 Piastowi jeszcze przed przerwą udało się wyrównać dzięki bramce zdobytej przez Mikołaja Kidawę w 38 minucie. Przez co oba zespoły do szatni schodziły remisując ze sobą 2:2.

Co do drugiej części spotkanie Piasta z Polonią. To podobnie jak pierwszą łubowianie rozpoczęli od zdobytej bramki a co za tym idzie ponownego prowadzenia 3:2. Gola w 52 minucie na swoim koncie w ekipie Piasta zapisał  Damian Grzesiak. Łubowianie jednak z prowadzenie podobnie jak w pierwszej części meczu nie cieszyli się zbyt długo gdyż w 65 minucie goście po zdobytym golu przez Adama Krusia doprowadzili do stanu 2:2 a następnie po bramce zdobytej w 72 minucie przez Dominika Studzińskiego po raz drugi wyszli na prowadzenie 4:3. Łubowianie po straconym czwartym golu jednak się nie załamali i szybko podnieśli się z kolan aplikując swojemu rywalowi w końcówce spotkania trzy gole przez co spotkanie zakończyło się  zwycięstwem Piasta Łubowo 6:4. Wszystkie trzy gole na swoim koncie zapisał Mikołaj Kidawa. Najpierw Kidawa w 77 minucie doprowadził do stanu 4:4, następnie w 78 minucie po kolejnym zdobytym golu wyprowadził swój zespół na prowadzenie 5:4 a bramkę przypieczętowującą zwycięstwo Piasta zdobył już w  87 minucie.

Skład Piasta Łubowo: Piast : Kalmus, Kulczak, Reszelewski, Wolniewicz, Damian Grzesiek, Włodarczyk, Kidawa, Maciejewski, Krystian Grzesiek,Patryk Kanclerz, Łucjan. Na zmiany wchodzili : Michał Kanclerz, Mazur, Wachoń, Adamski, Mucha, Jabkiewicz, Wiśniewski.

A już w sobotę 8 września zespół Piasta Łubowo uda się na kolejny swój mecz mistrzowski. Tym razem o godzinie 16.00 w Dolsku będzie podejmowany przez miejscową ekipę Zawiszy. Nim dojdzie do sobotniego meczu ligowego wcześniej 5 września piasta w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski zmierzy się w ramach pojedynku derbowego na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego z Wełnianką Kiszkowo. Do tego spotkania dojdzie w Kiszkowie o godzinie 17.00.