Sezon halowy dobiega końca – najlepsi najstarsi i najmłodsi

2023-02-26

Hokeiści drużyn seniorskich obu gnieźnieńskich klubów kończą go ze sporym niedosytem. Stelliści byli bliscy walki o mistrzostwo – ostatecznie plasując się na czwartej pozycji. Startowcy broniący brązowego medalu zostali zdegradowani do I ligi. W różnych humorach kończą zmagania gnieźnieńscy laskarze innych kategoriach wiekowych.

W sobotę, 18 lutego, w hali sportowej MOSiR w Parku Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich rozegrany został IV Turniej Halowych Mistrzostw Polski juniorów. Występujący w nim hokeiści Startu 1954 Gniezno prowadzili z gospodarzami turnieju, zawodnikami Siemianowiczanki, już 6:4, ale ostatecznie przegrali 6:7. W drugim meczu startowcy przegrali wyraźnie z Wartą Poznań 4:11. Mistrzostwo Polski wywalczył  AZS AWF Poznań, przed Wartą i AZS Politechniką Poznańską. Startowcy uplasowali się na siódmej pozycji.
W kategorii juniorów młodszych zespół Stelli nie zdołał awansować do turnieju finałowego. Stelliści występowali w grupie B, gdzie zmierzyli się z LKS Gąsawa (0:6, 2:10), Swarkiem Swarzędz (0:5,1:6), Pomorzaninem Toruń (0:4, 4:7) i Grunwaldem Poznań (2:8, 1:5). Mistrzem Polski w tej kategorii został zespół Siemianowiczanki Siemianowice Śląskie przed LKS Gąsawa i Swarkiem Swarzędz.

W sobotę, 25 lutego, w hali sportowej MOSiR w Parku Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Old Boys w hokeju halowym. W kategorii +35 złoty medal zdobył zespół Stelli Gniezno pokonując: LKS Rogowo 4:2, Środę Wielkopolską 3:0, Pomorzanina Toruń 4:2  i Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie 6:1 oraz przegrywając z Ósemką Tarnowskie Góry 0:1. Srebro wywalczyła Ósemka, a brąz Pomorzanin. W kategorii +50 triumfował Pomorzanin przed Old Boys Poznań i Siemianowiczanką (gnieźnianie nie stratowali).
Pewni medalu mistrzostw Wielkopolski są już też młodzicy Stelli, którzy pokonali Grunwald Poznań 15:0, AZS AWF Poznań 3:2, Start Gniezno 11:0, Wartę Poznań 6:2, MKS Środa Wielkopolska 18:2 i Swarka Swarzędz 6:1. W ostatnim turnieju, który rozegrany zostanie w najbliższą sobotę, 4 marca, w Poznaniu, w walce o złoty medal, stelliści zmierzą się z inną niepokonaną do tej pory drużyną – Lipnem Stęszew. Szansę na brąz mają zawodnicy Startu Gniezno, którzy poza porażką ze Stellą przegrali także z Lipnem 1:14 i Wartą Poznań 0:2, a wygrali z Grunwaldem Poznań 2:1, MKS Środa Wielkopolska 5:4 i Swarkiem Swarzędz 3:1. Jeśli w ostatnim turnieju czerwono-czarni pokonają AZS AWF Poznań zajmą trzecie miejsce w mistrzostwach.