Siatkarze KS Gniezno odnieśli pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością w rozgrywkach II ligi

2014-11-08

W rozegranym w sobotę, 8 listopada, meczu 6. kolejki pierwszej grupy II ligi siatkówki mężczyzn zespół Klubu Sportowego Gniezno podejmował drużynę KS Chełmża. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gnieźnian 3:1 (21:25, 25:23, 25:23, 25:19). Tym samym podopieczni Adriana Paczyńskiego przełamali passę samych porażek przed własną publicznością w drugoligowych zmaganiach.

Spotkanie rozegrane w hali Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie zaczęło się jednak niepomyślnie dla gospodarzy. Zajmująca przed tym meczem czwartą lokatę z dorobkiem 10 punktów drużyna z Chełmży szybko objęła kilkupunktowe prowadzenie i mimo, że zawodnicy KS Gniezno zdołali w połowie seta odrobić część strat zbliżając się do rywali na punkt (11:12), to końcówkę goście rozstrzygnęli bez większych problemów zwyciężając do 21. Druga partia rozpoczęła się także od wypracowania kilkupunktowej przewagi przez  zawodników KS Chełmża. Gnieźnianie przegrywali już 4:8, 10:15 oraz 13:19 i zanosiło się na podtrzymanie złej passy porażek na własnym terenie. Tymczasem trener Adrian Paczyński poprosił o czas i rozmowa przy ławce rezerwowych rozpoczęła przełom w tym meczu. Zmobilizowani gnieźnianie doprowadzili do remisu  po 20 i ostatecznie wygrali  tę partię 25:23 głównie dzięki znakomitej zagrywce Alexa Andryszewskiego dopingowanego głośno przez liczną grupę młodej publiczności.  Wydawało się, że biało-czerwoni pójdą za ciosem, tymczasem początek trzeciego seta okazał się fatalny w wykonaniu gospodarzy.  Seria prostych błędów w przyjęciu sprawiła, że gnieźnianie przegrywali już 1:5. Przerwa na żądanie Adriana Paczyńskiego znowu przyniosła jednak efekt. Gnieźnianie doprowadzili  do remisu 5:5. Później było 10:10 i 15:12, ale tym razem o goście zdołali  wyrównać do stanu 16:16. Końcówka seta okazała się także emocjonująca choć obyło się bez gry „na przewagi”. Gospodarze zwyciężyli 25:23 i wygranie pierwszego w tym sezonie meczu przed własną publicznością stało się bardzo realne. Początkowo zanosiło się wręcz na pogrom gości w czwartej patii. Zaskoczeni najwyraźniej postawą gnieźnian rywale przystąpili do niej chyba bez wiary w sukces. Gnieźnianie prowadzili już 8:2 i 18:13. W końcówce było 24:17. Zawodnicy KS Chełmża zdołali jeszcze wprawdzie obronić dwa meczbole, ale ostatecznie górą byli gnieźnianie wygrywając czwartego seta do 19, a całe spotkanie 3:1.

Pomeczowy wywiad z Michałem Paniączykiem, kapitanem KS Gniezno:

KS Gniezno - KS Chełmża 3:1 (21:25, 25:23, 25:23, 25:19)

KS Gniezno -  Michał Paniączyk, Mateusz Tomaszewski, Maciej Janicki,  Paweł Madziewicz, Marcin Szczechowicz (libero), Grzegorz Wawrzyniak, Alex  Andryszewski, Piotr Pankowski, Bartosz Pawlak, Szymon Kugiejko, Krystian Jałoszyński, Adam Robakowski

KS Chełmża - Łukasz Detmer (libero), Marek Kamiński, Przemysław Kierys, Dariusz Kordziński, Wojciech Kozłowski, Michał Nowicki, Radosław Szylo, Tomasz Wołoszuk, Patryk Ośmioła, Mateusz Ciemielewski, Bartłomiej Bielecki

10        LO MS Świnoujście                6          3

Na kolejny mecz zespół KS Gniezno wyjedzie w najbliższą sobotę, 15 listopada, do Kołobrzegu, gdzie będzie podejmowany przez tamtejszy UKS OPP Powiat Kołobrzeski.