Siatkarze KS Gniezno po raz trzeci pokonali SPS Słupsk i utrzymali się w rozgrywkach II ligi!

2015-03-22

W sobotę, 21 marca, siatkarze Klubu Sportowego Gniezno wyjechali do Słupska gdzie w ramach rundy play-out byli podejmowani przez tamtejsze Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki.

Podopieczni Adriana Paczyńskiego wygrali dwa pierwsze mecze z SPS rozegrane w dniach 7-8 marca w hali Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Łubieńskiego w Gnieźnie. Oba zakończyły się zwycięstwami po 3:0. Szkoleniowiec KS Gniezno zapowiadał, że jego zespół postara się już w pierwszym meczu w Słupsku rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść (tutaj ta wypowiedź). Tak też się stało, chociaż dwa pierwsze sety spotkania rozegranego w hali OS-R przy ul. Niedziałkowskiego zakończyły się zwycięstwami gospodarzy do 20 i do 17. Gnieźnianie zmobilizowali się jednak i w dwóch kolejnych setach wspinając się na wyżyny swych możliwości zdołali doprowadzić do tie-breaka. W piątym, decydującym  secie nie dali najmniejszych szans rywalom zwyciężając do 5 i wygrywając tym samym rywalizację w rundzie play-out z SPS Słupsk 3:0.

SPS Słupsk  -  KS Gniezno    2:3 (25:20, 25:17, 21:25, 19:25, 5:15)

Skład KS Gniezno - Szymon Kugiejko,  Marcin Szczechowicz,  Michał Sadowski, Piotr Pankowski (libero), Mateusz Tomaszewski,  Paweł Madziewicz,  Karol Szlecht, Bartosz Pawlak

Trzecia wygrana biało-czerwonych nad SPS Słupsk oznacza, że  gnieźnianie zapewnili sobie 6.miejsce w rozgrywkach sezonu 2013/2014 zapewniając sobie utrzymanie w II lidze. Podobnie trzech meczów do utrzymania potrzebował Stoczniowiec Gdańsk, który wygrał rywalizację z UKS OPP Kołobrzeg i uplasował się na 7. pozycji. W kolejnym etapie rundy play-out o utrzymanie w rozgrywkach kołobrzeżanie zmierzą się z ostatnim w tym sezonie rywalem gnieźnian - drużyną Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki ze Słupska.

Rozgrywki grupy 1. wygrał GTPS Gorzów potrzebując czterech meczów w rywalizacji z  Orłem Międzyrzecz. Trzecie miejsce zajął AZS UAM Poznań trzykrotnie pokonując Olimpię Sulęcin. Piąte miejsce w rozgrywkach przypadło już po rundzie zasadniczej ekipie Klubu Sportowego Chełmża.