Siatkarze KS Gniezno pokonali Rataje ZSO 2 Poznań

2014-01-18

W spotkaniu 13. kolejki III ligi piłki siatkowej mężczyzn zespół Klubu Sportowego Gniezno podejmował w hali II liceum Ogólnokształcącego przy ul, Łubieńskiego Rataje ZSO 2 Poznań. Spotkanie rozegrane w sobotę, 18 stycznia, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Młody zespół poznański zaprezentował jednak w Gnieźnie olbrzymią wolę walki i pozostawił po sobie zupełnie niezłe wrażenie.

Pierwszy set zapowiadał, że gnieźnianie uporają się z Ratajami w niespełna godzinę. Przy stanie 23:13 pięknym asem serwisowym popisał się Łukasz Porosa, ale nie udało mu się powtórzyć zagrania i goście zdobyli 14 punkt. W drugiej odsłonie podopieczni Adriana Pieczyńskiego mieli już znacznie trudniej odnieść zwycięstwo. Początkowo przegrywali nawet 2:3. Później było już 12:8, ale poznanianie zdołali doprowadzić do remisu po 20. Bardzo ambitna rywalizacja miała miejsce podczas walki o kolejny punkt. Goście aż trzykrotnie zatrzymali akcje ofensywne  Michała Paniączyka, a dopiero czwarty atak  kapitana zespołu gospodarzy przyniósł przełamanie. Goście walczyli jednak do końca zdobywając punkty kontaktowe. Było 22:21 i 23:22, ale ostatecznie set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:22. Wyrównany przebieg miało też ostatnie starcie tego meczu. Pierwsi prowadzenie objęli goście. Później były remisy 2:2, 5:5 i 9:9. W końcówce gnieźnianie odskoczyli jednak rywalom między innymi dzięki kilku skutecznym atakom Michała Sadowskiego. Najpierw prowadzili  jeszcze nieznacznie 21:19, ale ostatecznie zwyciężyli  25:21.

KS Gniezno - Rataje ZSO 2 Poznań  3:0 (25:14, 25:22, 25:21)

Skład KS Gniezno: Wojciech Giszczyński, Mateusz Tomaszewski, Krystian Jałoszyński, Łukasz Porosa, Michał Paniączyk,  Michał Sadowski, Maciej Janicki (libero), Grzegorz Rochowiak (libero), Jan Lisek, Marcin Cieślewicz, Łukasz Wiśniewski, Alan Piechowiak

7.     MKS MDK Trzcianka             11        3     8:30

Na ostatni mecz rundy zasadniczej zespół KS Gniezno wyjedzie  w sobotę, 1 lutego, do Mosiny, gdzie będzie podejmowany przez Mosińską Jedynkę