Siatkarze KS Gniezno przegrali w Poznaniu z AZS UAM

2014-12-13

Na mecz 11. kolejki rozgrywek 1. grupy II ligi siatkówki mężczyzn zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał w sobotę, 13 grudnia, do Poznania gdzie był podejmowany przez tamtejszy AZS Uniwersytet Adama Mickiewicza. Zajmujący trzecią pozycję w ligowej tabeli akademicy byli faworytami tego spotkania i potwierdzili to zwyciężając 3:1 (25:23, 27:25, 19:25, 25:21).

Mecz rozegrany w hali sportowej UAM przy ul. Zagajnikowej od początku był wyrównany, chociaż to goście uzyskali w pierwszym secie kilkupunktową przewagę prowadząc  między innymi czterema, a nawet pięcioma punktami (11:16). Później jednak nastąpił wyraźny regres w grze gnieźnian, co pozwoliło rywalom na doprowadzenie do remisu po 16, a następnie  objęcie minimalnego prowadzenia. Biało-czerwoni starali się dotrzymać kroku rywalom, którzy w końcówce prowadzili już jednak 24:22, i ostatecznie zwyciężyli do 23.  Bardzo wyrównany przebieg miała też druga odsłona tego spotkania. Niemal przez cały czas obie drużyny grały punkt za punkt. Żadnej nie udało się uzyskać przewagi wyższej niż dwupunktowej, ale ponownie w końcówce lepsi byli akademicy  zwyciężając 27:25. Nieco  inny przebieg miała trzecia partia tego spotkania. Początkowo gra była wyrównana, później nieznaczną przewagę  mieli gnieźnianie, ale w połowie seta AZS UAM  odskoczył na trzy punkty (14:11). Gnieźnianie jednak mobilizowani przez trenera  Adriana Paczyńskiego szybko doprowadzili do remisu po 16, a później systematycznie budowali przewagę zwyciężając w tej partii do 19. Odżyły zatem nadzieje nie tylko na zdobycie w Poznaniu punktu, ale nawet na wygranie meczu. Niestety, od początku czwartego seta kilkupunktową przewagę uzyskali gospodarze. Wprawdzie w połowie partii gnieźnianom udało się zbliżyć do rywali na punkt (14:13), ale ostatecznie akademicy  wygrali tego seta do 20, a całe spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 3:1.

AZS UAM Poznań – KS Gniezno 3:1 (25:23, 27:25, 19:25, 25:20)

Skład KS Gniezno: Michał Paniączyk, Mateusz Tomaszewski, Paweł Madziewicz, Marcin Szczechowicz (libero), Grzegorz Wawrzyniak, Alex  Andryszewski, Piotr Pankowski, Szymon Kugiejko, Karol Szlecht

W innych meczach 11. kolejki grupy 1. padły rezultaty:

SPS Słupsk - LO MS Świnoujście 3:1

Orzeł Międzyrzecz -  KS Chełmża    3:0

Stoczniowiec Gdańsk - UKS OPP Kołobrzeg  1:3

Olimpia Sulęcin - GTPS Gorzów Wielopolski  2:3

Tabela:

1          Meprozet GTPS Gorzów Wielkopolski         11        30        33:9     985:825

2          KS Orzeł Międzyrzecz                                       11        27        30:10   938:784

3          AZS UAM Poznań                                             11        26        31:14   1032:906

4          STS Olimpia Sulęcin                                       11        20        25:19   951:930

5          KS Chełmża                                                      11        16        21:24   976:984

6          KS Gniezno                                                       11        15        21:24   973:1001

7          GKS Stoczniowiec Gdańsk                            11        11        16:26   902:959

8          UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg    11        9          14:27   879:940

9          SPS Słupsk                                                       11        8          11:28   775:912

10        LO MS Świnoujście                                         11        3          9:30     767:937

Kolejny mecz siatkarze KS Gniezno rozegrają przed własną publicznością. W najbliższą sobotę, 20 grudnia, podejmować będą drużynę Stoczniowca Gdańsk.