Siatkarze KS Gniezno przegrali w tie-breaku z UKS OPP Kołobrzeg

2015-01-31

W rozegranym w sobotę, 31 stycznia, meczu 16. kolejki pierwszej grupy II ligi siatkówki mężczyzn zespół Klubu Sportowego Gniezno podejmował drużynę Uczniowskiego Klubu Sportowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg. Spotkanie miało bardzo emocjonujący i, z wyjątkiem drugiego seta, wyrównany przebieg, ale zakończyło się porażką gospodarzy 2:3.

W identycznym stosunku zawodnicy UKS OPP wygrali pierwszy mecz na własnym terenie  zwyciężając w setach  (22:25, 25:13, 19:25, 26:24, 15:9). Gnieźnianie przed rewanżem uchodzili jednak za faworytów wyprzedzając rywali w ligowej tabeli o  dwie lokaty i pięć punktów. Ostatecznie jednak i tym razem musieli uznać wyższość zespołu z Kołobrzegu przegrywając 2:3 (25:27, 25:15, 28:30, 8:15).

Spotkanie rozpoczęło się od łatwego objęcia prowadzenie przez drużynę gości. Przy rezultacie 1:7 o czas poprosił Adrian Paczyński, trener KS i po tej przerwie gospodarze zaczęli sukcesywnie odrabiać straty doprowadzając do remisu 11:11. Gnieźnianie objęli nawet prowadzenie 12:11, ale po kilku chwilach ponownie przegrywali 14:18. W końcówce ponownie odrobili straty. Było po 21 i po 23. Gnieźnianie cały czas gonili jednak wynik. Obronili jeszcze dwa setbole, ale ostatecznie przegrali 25:27. W drugim secie to gospodarze przeważali od początku prowadząc 5:0 i 10:1. Znakomitym serwisem popisywał się Marcin Szczechowicz, a skuteczne bloki Michała Sadowskiego i Pawła Madziewicza skutecznie rozbijały ataki rywali. W końcówce kołobrzeżanie zmniejszyli straty do ośmiu punktów (22:14), ale ostatecznie as serwisowy  Mateusza Tomaszewskiego sprawił, że gospodarze wygrali tę partię 25:15. Znacznie bardziej wyrównany przebieg miał set trzeci. Wprawdzie na początku kilkupunktową przewagę uzyskali goście, ale  gnieźnianie, między innymi dzięki dobrej zagrywce Michała Sadowskiego, doprowadzili do remisu po 16, a nawet objęli prowadzenie 17:16. Później gra toczyła się punkt za punkt, a set rozstrzygany był na przewagi. Początkowo bliżsi zwycięstwa byli gospodarze prowadząc 26:25. Później aż cztery piłki setowe mieli zawodnicy z Kołobrzegu ostatecznie rozstrzygając tę partię na swoją korzyść rezultatem 28:30. Od początku czwartego seta przewagę mieli natomiast gnieźnianie prowadząc 4:0 i 5:1. Rywale zdołali zbliżyć się na punkt przy stanie 7:6. Wtedy o czas poprosił Adrian Paczyński i kolejnych pięć piłek przy serwisie Michała Sadowskiego gospodarze wygrali budując bezpieczną przewagę. Kołobrzeżanie zdołali jeszcze na moment zmniejszyć straty do trzech punktów (16:13), ale w końcówce serwis gości w siatkę sprawił, że gnieźnianie wygrali tę partię do 21. Tie-break tylko na początku był wyrównany. Od stanu 2:2 goście zaczęli sukcesywnie budować przewagę i ostatecznie piąty set zakończył się porażką biało-czerwonych 8:15, a całe spotkanie gospodarze przegrali 2:3.