Siatkarze KS Gniezno przegrali z wiceliderem

2014-10-19

W spotkaniu 4. kolejki rozgrywek II ligi siatkówki mężczyzn zespół Klubu Sportowego Gniezno podejmował wicelidera grupy 1 - drużynę Orła Międzyrzecz.

Spotkanie rozegrane w hali Szkoły Podstawowej nr  2 przy  ul. Łubieńskiego tylko na początku było wyrównane. Gospodarze w pierwszym secie  nie odstawali od rywali  do stanu 15:15. Później z każdą straconą piłką  gra wyglądała coraz gorzej i i pierwsza partia zakończyła się porażką 19:25.  Festiwal błędów w wykonaniu podopiecznych Adriana Paczyńskiego uniemożliwiał nawiązanie walki  również w dwóch kolejnych setach. Mimo pojedynczych skutecznych akcji gnieźnieńskim siatkarzom nie udało się złapać kontaktu z przeciwnikiem i trzy punkty pojechały do Międzyrzecza, który został nowym liderem grupy 1 II ligi.

Po meczu Adrian Paczyński, trener KS Gniezno powiedział:

Dzisiejszy mecz to zdecydowanie najgorszy nasz występ w tym sezonie. Zawiodło kilka kluczowych elementów, przez które nie byliśmy w stanie nawiązać równorzędnej walki z drużyną z Międzyrzecza. Niestet,y znów przegrywamy przed własną, licznie zgromadzoną i wspaniale dopingującą publicznością. Zrobimy jednak wszystko, by wymazać niesmak tej porażki i dać gnieźnieńskim sympatykom siatkówki powody do radości.

KS Gniezno - Orzeł Międzyrzecz  0:3 (19:25, 17:25, 18:25)

Zespół Klubu Sportowego Gniezno zajmuje 9. pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 3 punktów. Na kolejny mecz gnieźnianie udadzą się do Słupska, gdzie w sobotę, 25 października zmierzą się z tamtejszym SPS.