Siatkarze KS Gniezno przywieźli punkt z Kołobrzegu

2014-11-17

Na mecz 7. kolejki rozgrywek 1. grupy II ligi siatkówki mężczyzn zespół Klubu Sportowego Gniezno udał się do Kołobrzegu, gdzie w sobotę, 15 listopada, był podejmowany przez Uczniowski Klub Sportowy Ognisko Pracy Pozaszkolnej Powiat Kołobrzeski. Gnieźnianie jechali na Wybrzeże w roli faworytów, a tymczasem spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2 (22:25, 25:13, 19:25, 26:24, 15:9).

Mecz rozegrany w hali MOSiR przy ul. Łupuskiego miał niespotykany przebieg. Gnieźnianie pojechali nad morze w zaledwie dziewięcioosobowym składzie, ale nie przeszkodziło to im wygrać pierwszego seta do 22.  Zupełnym zaskoczeniem był natomiast przebieg drugiej partii, w której goście popełnili  wiele niewymuszonych błędów zupełnie nie przypominając drużyny z pierwszej odsłony. Ostatecznie set zakończył się wręcz blamażem podopiecznych Adriana Paczyńskiego, którzy przegrali tę partię do 14. Motywująca rozmowa w przerwie przed trzecim setem podziałała na gnieźnian mobilizująco i to biało-czerwoni ponownie zaczęli dyktować warunki na boisku. Zdecydowane ataki Alexa Andryszewskiego i Michała Paniączyka sprawiły, że  goście szybko uzyskali kilkupunktową przewagę i wygrali tę partię do 19. Podobny przebieg miał też początek czwartego seta. Trudne zagrywki Grzegorza Wawrzyniaka sprawiały spore problemy w odbiorze gospodarzom i pozwoliły gnieźnianom zbudować kilkupunktową przewagę. W połowie seta podopieczni Adriana Paczyńskiego prowadzili już nawet różnicą sześciu punktów (9:15). Później nieoczekiwanie wrócił koszmar  z drugiej partii. Gospodarze zdobywając punkty całymi seriami szybko odrobili straty i set był rozstrzygany na przewagi. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali zawodnicy z Kołobrzegu wygrywając 26:24 i doprowadzając do tie- breaka. Uskrzydleni tym przełamaniem gospodarze w ostatniej partii również dominowali wygrywając gładko 15:9, a całe spotkanie 3:2.

Po meczu Adrian Paczyński, trener KS Gniezno powiedział: Przegraliśmy spotkanie, które w założeniu powinniśmy byli wygrać.  Zdobyliśmy tylko punkt do ligowej tabeli, co jest dla nas olbrzymim rozczarowaniem. Niestety zbyt krótka ławka rezerwowych utrudniła nam zadanie i nie dała alternatywy dla grających z urazami zawodników naszej drużyny. Teraz nasz cel jest jasny. Musimy szybko wyciągnąć wnioski z porażki i dobrze przygotować się do ostatnich meczów tej rundy.

OPP Kołobrzeg - KS Gniezno 3:2 (22:25, 25:13, 19:25, 26:24, 15:9)

Skład KS Gniezno: Michał Paniączyk, Mateusz Tomaszewski, Paweł Madziewicz, Marcin Szczechowicz (libero), Grzegorz Wawrzyniak, Alex  Andryszewski, Piotr Pankowski, Szymon Kugiejko, Adam Robakowski

W innych meczach 7. kolejki grupy 1. padły rezultaty:
GKS Stoczniowiec Gdańsk - LO MS ŚWinoujście 3:1
KS Orzeł Międzyrzecz - AZS UAM Poznań 2:3
KS Chełmża - STS Olimpia Sulęcin 3:1
SPS Slupsk  - GTPS Gorzów Wielkopolski 0:3

Tabela:
1. GTPS Gorzów Wielkopolski                         7    20    21:04    610 : 474
2. AZS UAM Poznań                                            8    19    22:09    719 : 623
3. KS Orzeł Międzyrzecz                                      7    15    18:09    608 : 526
4. KS Chełmża                                                     7    13    16:13    659 : 607
5. STS OLIMPIA Sulęcin                                     7    12    15:12    563 : 561
6. KS Gniezno                                                       7    9    12:15    573 : 615
7. GKS Stoczniowiec Gdańsk                            7    7    10:17    557 : 616
8. UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg    7    5    08:17    521 : 567
9. SPS Słupsk                                                       8    5    07:21    540 : 648
10. LO MS Świnoujście                                       7    3    06:18    459 : 572

Kolejny mecz zespół KS Gniezno rozegra również na wjeździe. W najbliższą sobotę, 22 listopada, biało-czerwoni udadzą się do Świnoujścia, gdzie zmierzą się z tamtejszym Liceum Ogólnokształcącym  Mistrzostwa Sportowego.