W pierwszym starciu podopieczni Adriana Paczyńskiego przegrywali już 0:3. Później było 7:3 i 10:5. Znakomite ataki skrzydłami kapitana drużyny Michała Paniączyka oraz skuteczne bloki (wcale nie najwyższych na parkiecie) Mateusza Tomaszewskiego i Łukasza Wiśniewskiego sprawiły jednak, że przewaga gnieźnian rosła już później błyskawicznie, a cały set wygrany został do 10. Podobnie jak drugi, w którym goście ponownie wygrali kilka piłek na początku, a później przegrywając już do 8 obronili dwa setbole.
- Trudno gra się z takimi rywalami. Trudno znaleźć wewnętrzną motywację. Dlatego też pojawiły się nasze niewymuszone przez gości błędy i zawodnicy Jedynki uzyskiwali na początku setów minimalne przewagi. Na szczęście za każdym razem udało nam się szybko zmobilizować i narzucić swój styl gry, co w sumie doprowadziło do łatwego zwycięstwa – powiedział po meczu Michał Paniączyk, kapitan KS Gniezno.
W trzecim secie gnieźnieński szkoleniowiec dał pograć również zawodnikom rezerwowym. Starcie to było najbardziej wyrównane. Na początku dwoma punktami prowadzili goście. Później było 2:3, 13:8 i 17:12. W pewnym momencie mosinianie zbliżyli się do gnieźnian na trzy punkty (19:16), ale od tego momentu gospodarze nie stracili już żadnej piłki i zwyciężyli ostatecznie 25:16. Kolejna wygrana 3:0 sprawiła, że na półmetku rundy zasadniczej gnieźnianie umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli.
KS Gniezno – UKS Mosińska Jedynka 3:0 (25:10, 25:10, 25:16)
Skład KS Gniezno: Mateusz Tomaszewski, Michał Paniączyk, Michał Sadowski, Krystian Jałoszyński, Paweł Madziewicz, Łukasz Porosa, Grzegorz Rochowiak (libero), Wojciech Giszczyński, Łukasz Wiśniewski, Jan Lisek, Marcin Cieślewicz, Adam Robakowski
W innych meczach 7. kolejki I grupy wielkopolskiej III ligi padły rezultaty:
Noteć Czarnków - MKS MDK Trzcianka 3:1
SMS Joker Piła - Rataje ZSO 2 Poznań 3:0
Tabela
1. KS Gniezno 6 18 18:1
2. SMS Joker Piła 6 13 15:9
3. UKS Murowana Goślina 6 12 14:10
4. Noteć Czarnków 6 9 10:10
5. Rataje ZSO 2 Poznań 6 8 9:12
6. MKS MDK Trzcianka 6 3 7:15
7. Mosińska Jedynka 6 0 2:18
Radosław Kossakowski + foto
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Liczba komentarzy : 0