Siatkarze KS Gniezno wygrali pierwszy mecz ćwierćfinałowy

2014-02-23

Na pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozgrywek III ligi siatkówki mężczyzn zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał w sobotę, 22 lutego, do Słupcy, gdzie był podejmowany przez UKS MOS Czarni Ostrowite. Gnieźnianie oddali rywalom jednego seta, ale w sumie zwyciężyli pewnie i są faworytami w spotkaniu rewanżowym.

Zespół KS jako zwycięzca grupy I wielkopolskiej III ligi był zdecydowanym faworytem w starciu z czwartą drużyną grupy II. Gnieźnianie potwierdzili to wyraźnie dominując na początku, a zwłaszcza w secie drugim, który goście wygrali gładko do 12. Podopieczni Adriana Paczyńskiego  dominowali nad ekipą Czarnych niemal pod każdym względem -  zarówno w przyjęciu, jak i rozgrywaniu akcji ofensywnych. W trzeciej partii doszło do drobnych korekt w składzie. Na przyjęciu w miejsce Michała Sadowskiego pojawił się  Jan Lisek, a jako libero zagrał  Grzegorz Rochowiak. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy to te zmiany wpłynęły na obniżenie poziomu gry gnieźnian, czy gospodarze, stawiając wszystko na jedną kartę, zaczęli ambitnie walczyć o zachowanie szansy na przełamanie. Faktem jest, że trzecia partia zakończyła się nieoczekiwanym zwycięstwem Czarnych do 17.  Podbudowani sukcesem gospodarze liczyli nawet na doprowadzenie do tie breaka, ale zespół KS szybko pozbawił rywali złudzeń wygrywając czwartego seta do 14. Całe spotkanie zakończyło się zatem rezultatem 1:3 i w tej sytuacji gnieźnianie mogą być już niemal pewni awansu do półfinału trzecioligowych zmagań.

Podsumowując mecz w Słupcy trener Adrian Paczyński powiedział: - Jesteśmy jeszcze na etapie przygotowań do głównego startu w sezonie, dlatego nasza gra nie wygląda do końca tak jak byśmy tego chcieli. Z meczu na mecz czujemy się coraz pewniej, a przegrany set był tylko tak zwanym wypadkiem przy pracy. W meczu rewanżowym udowodnimy naszym kibicom, że nie ma powodów do obaw i pewnie awansujemy do kolejnej rundy.

Spotkanie rewanżowe  rozegrane zostanie w sobotę, 8marca, o g. 16 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 przy Łubieńskiego w Gnieźnie.

UKS MOS Czarni Ostrowite - KS Gniezno 1:3 (17:25,12:25,25:17,14:25)

Skład KS Gniezno : Mateusz Tomaszewski, Michał Paniączyk, Paweł Madziewicz, Krystian Jałoszyński, Michał Sadowski, Adam Robakowski, Maciej Janicki (libero), Łukasz Porosa, Jan Lisek, Grzegorz Rochowiak (libero)