Siatkarze KS Gniezno zagrają w finale rozgrywek III ligi

2014-03-23

Siatkarze KS Gniezno pokonali drużynę Liskowiaka Lisków w rewanżowym meczu półfinałowym rozgrywek III ligi piłki siatkowej mężczyzn. Spotkanie rozegrane w sobotę, 22 marca, w hali II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Łubieńskiego zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Adriana Paczyńskiego 3:0.

Tak naprawdę biało-czerwonym wystarczyło wygranie jednego seta, aby zapewnić sobie awans do finału zmagań. Aby to zadanie zrealizować gospodarze potrzebowali zaledwie nieco ponad kwadransa wygrywając pierwszą partię do 17. Tymczasem na początku drugiego seta to goście uzyskali kilkupunktową przewagę. Z upływem czasu biało-czerwoni uporządkowali jednak grę w odbiorze, a kolejne skuteczne ataki Michała Paniączyka, Adama Robakowskiego, Michała Sadowskiego i grającego trenera Adriana Paczyńskiego przyniosły najpierw przełamanie, a później uzyskanie bezpiecznej przewagi i zwycięstwo do 19. Trzeba też zaznaczyć, że znakomicie rozdzielał piłki gnieźnieński rozgrywający Mateusz Tomaszewski dzięki czemu gospodarze z łatwością omijali blok rywali. W końcówce drugiego seta w miejsce narzekającego na ból barku Andrzeja Stankowskiego pojawił Krystian Jałoszyński, a w trzeciej odsłonie szansę gry otrzymali  także Jan Lisek i drugi libero Grzegorz Rochowiak. Wprowadzenie rezerwowych nie pogorszyło znacząco  jakości gry gospodarzy, chociaż w końcówce seta chyba już zbyt mocno rozluźnieni zawodnicy KS zgubili kilka punktów, ale i tak wygrali tę partię do 21, a całe spotkanie 3:0. Gnieźnianie pewnie awansowali zatem do finału rozgrywek wielkopolskiej III ligi. Ich rywalem będzie drużyna Kaniasiatki Gostyń, która w półfinałach dwukrotnie pokonała  PKS MOS Zbąszyń po 3:2.  Pierwsze spotkanie finałowe rozegrane zostanie już w najbliższą sobotę w Gnieźnie, a rewanż tydzień później w Gostynie.

KS Gniezno - Liskowiak Lisków 3:0 (25:17, 25:19, 25:21)

KS Gniezno - Jan Lisek, Mateusz Tomaszewski, Andrzej Stankowski,  Krystian Jałoszyński, Adrian Paczyński, Adam Robakowski, Michał Paniączyk, Michał Sadowski, Maciej Janicki (libero), Grzegorz Rochowiak (libero)

Liskowiak Lisków - Piotr Gawroński, Dawid Kupaj, Tomasz Szafoni, Rafał Walendzik, Łukasz Pająk, Kamil Sieczka, Artur Helman, Paweł Kozielski, Dariusz Iwaniak, Piotr Krzysztoforski.