Siedem bramek w jednym meczu pomiędzy Orkanem Jarosłweic a Czarnymi Czerniejewo

2014-08-31

Drugie spotkanie w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1.w nowym sezonie 2014/2015, rozegrali w niedzielę 31 piłkarze Czarnych Czerniejewo.

Po zweryfikowanym wyniku z inauguracji sezonu, kiedy to Czarnym  Czerniejewo, przyznano walkower 3:0 w meczu przed własną publicznością z zespołem z Clescevią Kleszczewo, o czym już informowaliśmy. W drugim  spotkaniu ligowym drużyna z Czerniejewa, była podejmowana w Jarosławcu przez miejscową ekipę Orkanu. Mimo że drużyna z Czerniejewa, przegrywał z swoim rywalem po pierwszych 5 minutach meczu 2:0 po golach straconych w 1 oraz 5 minucie, to jednak podopieczni Marka Gierałki, potrafili podnieść się z kolan i spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając je 4:3. Duży wkład z odniesieniu tego wyjazdowego zwycięstwa przez drużyny z Czerniejewa, miał pozyskany tuż przed zamknięciem okienka transferowego tego lat Damian Szczepaniak, którego zarząd klubu Czarnych po krótkich rozmowach z Pelikanem Niechanowa, którego popularny ,,Dudek” była zawodnikiem doszedł do porozumienia i na zasadzie transferu definitywnego Szczepaniak  przeniósł się do Czerniejewa.

Wracając jednak do samego meczu w Jarosławcu. To po słabym początku w wykonaniu zespołu z Czerniejewa, podopieczni Marka Gierałki gola kontaktowego zdobyli w 20 minucie, kiedy to bramkarza gospodarzy pokonał Norbert Szklarz z 7. metra po wcześniejszym dograniu piłki w pole karne Jarosławaca przez Rafała Wawrzyniaka. W 25 minucie mógł być remis w meczu gdyby Patryk Kusy zamiast z 20 metra trafił do bramki a nie w poprzeczkę bramki gospodarzy. To co nie udała się Kusemu udała się kapitanowi a zarazem grającemu prezesowi Czarnych Czerniejewo – Mateuszowi Kulińskiemu, który po egzekwowanym rzucie wolny z 20. metra po faulu na Macieju Boguckim, umieszczając piłkę w bramce Jarosławaca doprowadził do stanu 2:2. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu w Jarosławcu pomiędzy miejscowym Orkanem a Czarnymi Czerniejewo.

Po zmianie stron, w 60 minucie to drużyna z Czerniejewa wyszła na prowadzenie 3:2, po golu zdobytym przez wspomnianego wcześniej Damiana Szczepaniaka, który piłkę w bramce gospodarzy umieścił w samym okienku z 14. metra po wcześniejszym dograniu futbolówki przez Rafała Wawrzyniaka. Drużyna z Czerniejewa, z prowadzenia nie cieszyła się zbyt długo gdyż dziesięć minut później w 75 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 3:3 po zdobytej bramce. Nim do zdobycia tego gola doszło przez zespół Jarosławca, w 65 minucie drużyna z Czerniejewa mogła prowadzić różnicą dwóch bramek gdyby piłka po strzale Sławomira Staniszewskiego z 18. metra nie zatrzymała się na poprzeczce bramki gospodarzy tylko do niej wpadała. Jak to się mówi to co się odwlecze to nie ucieczce i tak było w przypadku zespołu z Czerniejewa, który szalę swojego zwycięstwa przechylił na swoją korzyść w 85 minucie. Wynik końcowy meczu na 4:3 dla zespołu z Czerniejewa, ustalił debiutant w jego szeregach mowa tu o Damianie Szczepaniaku, który po dośrodkowaniu piłki przez Patryka Malingera umieścił ją z 5.metar w bramce swojego rywala. Ostatecznie spotkanie pomiędzy Orkanem Jarosławiec a Czarnymi Czerniejewo zakończyło się zwycięstwem tych drugich w stosunku 4:3.

Na koniec należy nadmienić iż Czarni Czerniejewo, w Jarosławcu mecz kończyli w dziesiątkę gdyż w 89 minucie w następstwie dwóch żółtych kartek Michał Goździewski, ujrzał czerwony kartonik i musiał opuścić plac gry.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Jakub Maćkowiak, Krzysztof Bartkowiak (60" Sławomir Staniszewski), Maciej Bogucki (85"Alan Tomaszewski), Rafał Wawrzyniak,  Patryk Kusy, Norbert Szklarz (75" Patryk Malinger), Michał Goździewski,  Zbigniew Kościański (60" Damian Szczepaniak)

A już w najbliższa środę 3 września zespół z Czerniejewa, rozegra w ramach drugiej rundy Okręgowego Pucharu Polski mecz wyjazdowy z Meblorzem Swarzędz. A w niedzielę 7 września o godzinie 14.00 w meczu mistrzowskim będzie podejmować na własnym trenie zespół Przemysława Poznań.

Wyniki 2 kolejki  - 30-31 sierpnia
KS Gniezno                        3-0     Maratończyk Brzeźno
LKS Kicin                            3-0     KS Łopuchowo
Las Puszczykowo              0-2     Pogoń Książ Wielkopolski
Clescevia Kleszczewo     1-2     Polonia II Środa Wielkopolska
Orkan Jarosławiec           3-4     Czarni Czerniejewo

Przemysław Poznań        1-4     Jurand Koziegłowy
Wiara Lecha Poznań       1-0     Zawisza Dolsk