Siódma porażka KaPi Meble MKS PR II Gniezno

2021-05-22

KaPi Meble MKS PR II Gniezno przegrał po ambitnej walce w Lubinie z miejscowym MKS Zagłębiem II 31:26. To siódma przegrana podopiecznych trenera Romana Solarka w tym sezonie.

Sobotnie spotkanie od samego początku trzymało w napięciu. Gra toczyła się bramka za bramkę. Premierowa odsłona starcia zakończyła się zwycięstwem 15-10 miejscowych, choć jeszcze do 21 minuty na tablicy wyników widniał wynik remisowy.

Po zmianie stron gnieźnianki nie zdołały zminimalizować straty do rywalek. Co gorsza, w pewnym momencie gry przewaga Zagłebia II wzrosła do ośmiu trafień (41 minuta gry). Zespół z Gniezna poderwał się jeszcze do lotu dwukrotnie minimalizując straty do czterech goli, ale ostatecznie zryw ten okazał się niewystarczający na rezerwy mistrza Polski. Ostatecznie, mimo bardziej wyrównanej gry w drugiej części spotkania gnieźnianki musiały uznać wyższość przeciwniczek, które triumfowały 31-26.

KaPi Meble MKS PR II Gniezno: Bober, Olejniczak – Alwin (5), Brząkała, Draheim (4), Skoczeń (1), Dolacińska (7), Musiał (2), Grzegorek, Wabińska (3), Tanaś, Chwiałkowska (2), Śmigowska (2).