Siódma porażka Wełnianki Kiszkowo w trwającej rundzie rewanżowej

2014-06-09

Nie mają od dłuższego czasu szczęścia do swoich przeciwników piłkarze Wełnianki Kiszkowo, walczący o punkty w rozgrywkach poznańskiej klasie B grupie 1. W niedzielę 8 czerwca podopieczni Piotra Wojnowskiego, po raz siódmy schodzili w trwającej rundzie rewanżowej pokonani przegrywając na własnym trenie z liderem rozgrywek Jurandem Koziegłowy w stosunku 4:1.

Kiszkowianie niedzielne spotkanie przed własną publicznością rozpoczęli dosyć dobrze stwarzając w pierwszych pięciu minutach dwie okazję do pokonania bramkarza gości. W 1 minucie bliski szczęścia zdobycia bramki dla kiszkowian był Sławomir Kasprzak, który niestety spudłował z 16-go metra będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem gości. Z kolei w 5 minucie po strzale Mateusza Krawczyka z 18-tego metra bramkarz gości uratował swój zespół od utraty gola broniąc strzał pomocnika z Kiszkowa. Po okresie krótkiej przewagi gospodarzy do głosu doszli goście, którzy w 15 minucie wyszli na prowadzenie 1:0. Bramkarza z Kiszkowa – Karola Zdanowskiego pokonał strzałem z głowy z jednego metra w zespole Juranda Koziegłowy - Szymon Kaczmarek. W 40 minucie kiszkowianie doprowadzili do stanu 1:1. Gola doprowadzającego do remisu w meczu w zespole Wełnianki szczupakiem z głowy z 5-tego metra zdobył Mateusz Krawczyk, którego obsłużył Sławomir Kasprzak. Kiszkowianie z remisu nie cieszyli się zbyt długo. W 40 minucie goście po raz drugi w meczu objęli prowadzenie 2:1 po bramce zdobytej przez autora pierwszego gola dla Juranda Koziegłowy – Szymona Kaczmarka. Prowadzeniem 2:1 zakończyła się pierwsza połowa dla zespołu Juranda Koziegłowy. Po zmianie stron w meczu zostały zdobyte dwie bramki, których autorem okazali się piłkarze Juranda Koziegłowy. W 55 minucie na 3:1 dla gości podwyższył prowadzenie Artur Walkowiak, pokonując bramkarza z Kiszkowa – Karola Zdanowskiego strzałem z głowy po egzekwowanym rzucie wolnym z 25 metra. W 60 minucie goście strzelili czwartego gola, którym ustalili końcowy wynik meczu na 4:1. Gola na wagę trzech punktów dla Juranda Koziegłowy zdobył Michał Walczak.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Kamil Kupidura, Maciej Zabierek (70" Maciej Lisiecki), Arnold Sądej, Dawid Jeżewski, Marek Raith,
Łukasz Górny (65" Grzegorz Wysiecki), Cezary Dąbrowski , Mateusz Krawczyk, Sławomir Kasprzak, Marcin Zamiara

Kolejne spotkanie Wełnianka Kiszkowo, rozegra na wyjeździe 15 czerwca kiedy to będzie podejmowany przez drużynę GKS Gułtowy.

Wyniki 20 kolejki - 7-8 czerwca
Avia Kamionki                   3-0     Lotnik-1997 Poznań
Meblorz Swarzędz            9-0     KSGB Manieczki
Phytopharm Klęka           1-2     Kłos II Zaniemyśl
Wełnianka Kiszkowo       1-4     Jurand Koziegłowy
Antares Zalasewo            3-0     GKS Gułtowy
Clescevia Kleszczewo     6-2     Fara Pelikan Żydowo