Siódma przegrana Orkanu Działyń. Czarni Czerniejewo przerywają passę trzech porażek z rzędu

2013-09-30

Drużyny z powiatu gnieźnieńskiego Czarni Czerniejewo oraz Orkanu Działyń w ostatnią niedzielę września walczyły o kolejne punkty w siódmej kolejce poznańskiej klasie A grupie 1 w nowym sezonie.

Drużyny z powiatu gnieźnieńskiego Czarni Czerniejewo oraz Orkanu Działyń w ostatnią niedzielę września walczyły o kolejne punkty w siódmej kolejce poznańskiej klasie A grupie 1 w nowym sezonie. Meczu z udziałem naszych drużyn, w których miały za przeciwników dwa zespoły z Poznania zakończyły się zwycięstwem oraz porażką.

Zespół Czarnych Czerniejewo, kolejne swoje spotkanie mistrzowskie w niedzielę 29 września rozegrał przed własną publicznością podejmując ekip Przemysława Poznań. Podopieczni Marka Gierałki, po wcześniejszych trzech porażkach z rzędu tym razem w meczu z drużyną z Poznania zapisali komplet punktów pokonując swojego rywala w stosunku 2:1 mimo że do przerwy przegrywali 1 bramką. Gol dla gości został zdobyty praktycznie kiedy obie drużyny miały schodzić po pierwszej połowie do szatni czyli w 45 minucie. Po zmianie stron zespół z Czerniejwa zabrał się ostro do odrabiana strat z pierwszej połowy. Zaraz po wznowieniu gry w 47 minucie drużyna z Czerniejwa doprowadziła do remisu 1:1. W 47 minucie meczu po dograniu piłki przez Mateusza Kulińskiego strzałem z powietrza z 16-tego metra lokują piłkę pod poprzeczką bramki gości popisał się Damian Moczulski. Zwycięstwo w meczu i komplet trzech punków podopieczni Marka Gierałki zapewnili sobie w ostatniej minucie meczu. Gola na wagę zwycięstwa przez zespół z Czerniejewa został zdobyty w 90 minucie spotkania a autorem bramki okazał się w zespole gospodarzy Karol Niemczewski.

Kolejny mecz zespół Czarnych Czerniejwo rozegra 29 września rozegra na wyjeździe mając za przeciwnika lidera tabeli zespół Concori Murowana Goślina. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę  16.00.

Skład Czarnych Czerniejewio: Dariusz Stanisławski - Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Rafał Półtorak, Zbigniew Bartkowiak - Krzysztof Bartkowiak(80 min. Paweł Sobkowiak), Jakub Maćkowiak, Alan Tomaszewski, Patryk Kusy, Patryk Malinger(85 min. Kamil Łuczak) - Damian Moczulski(75 min. Karol  Niemczewski)

Nadal w rozgrywkach poznańskiej klasie A grupie 1 w nowym sezonie nie radzi sobie drużyna Orkanu Działyń, która jak do tej pory jest bez zwycięstwa . Siódmy mecz i siódma porażka zespołu z Działynia tak by można krótko skwitować kolejny występ piłkarzy Orkanu. Kolejne punkty zespół duetu trenerskiego Sławomir Gorzycki i Włodzimierz Krygier, stracił tym razem u siebie gdzie w niedzielę 29 września uległ przed własną publicznością ekipie Poznania FC w stosunku 5:2 mimo że do przerwy to zespół z Działynia po bramce w 18 minucie Michała Konieczki prowadził z gośćmi 1:0. O siódmej porażce w nowym sezonie drużyny z Działynia zadecydowała druga połowa gdzie zespół Orkanu stracił pięć goli strzelając swoim przeciwnikom tylko jednego a było to przy stanie 2:1 dla gości. Bramkę doprowadzającą do remisu 2:2 na swoim koncie zapisał w 80 minucie ponownie Michał Konieczka. Z kolei goście bramki w drugiej połowie zdobywali w 58’, 70’, 81’, 85’ oraz 89 minucie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Orkanu Działyń w stosunku 2:5.

Następnym przeciwnikiem Orkanu Działyń w sobotę 5 października w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego będzie drużyna KS Gniezno. Do meczu dojdzie w Gnieźnie a początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 16.00.

Skład Orkanu Działyń: Bartłomiej Miśkiewicz, Szymon Jaszczak, Łukasz Podlewski, Jakub Zaremba, Daniel Banaszak, Mateusz Łuczak, Łukasz Winkiel, Kamil Pieczyński, Daniel Wesołowski, Adam Olejniczak, Michał Konieczka, Alan Hoffmann, Artur Janas, Radosław Minior.