Siódme zwycięstwo Zjednoczonych Trzemeszno, remis Lechity Kłecko z AVIĄ Kamionki

2022-05-10

W weekend 7 – 8 maja dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Lechita Kłecko oraz Zjednoczeni Trzemeszno, rozegrały kolejne swoje mecze mistrzowskie z rundy rewanżowej sezonu 2021/2022 w wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box.

Oba nasze zespoły swoje występy zaliczą do udanych gdyż zapisały na swoim koncie komplet punktów jak i remis. Ale po kolei.

Klasa okręgowa Red Box grupa 3

AVIA Kamionki – Lechita Kłecko 1:1

Remisem 1:1 oraz podziałem punktów w ligowej tabeli zakończyło się spotkanie wyjazdowe Lechity Kłecko z AVIĄ Kamionki, do którego doszło w sobotę 7 maja w ramach 23 kolejki sezonu 2021/2022 rozgrywek wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 3. Podopieczni Piotra Kubalewskiego mimo że do przerwy w Kamionkach przegrywali 1:0 po bramce zdobytej przez gospodarzy w 38 minucie autorem, której okazał się Mateusz Gajewski. To w drugiej połowie kłecczanie doprowadzili do stanu 1:1. W 63 minucie gola na wagę remisu w szeregach Lechity zdobył Paweł Kadłubowicz.

Skład Lechity Kłecko: Hubert Andrzejewski, Bartosz Wiśniewski, Bartosz Kopczyński (46' Jakub Wiśniewski), Kacper Serwatka (75' Kacper Bodzieszyk), Adam Niedzielski, Damian Wiśniewski (67' Kamil Roszkowiak), Kamil Janas (53' Michał Kaczor), Mateusz Kriger, Paweł Kadłubowicz, Yurii Zarchuk, Daniel Wojciechowski

Wielkopolska klasa okręgowa Red Box grupa 4

Zjednoczeni Trzemeszno – CKS Zbiersk 2:1

Nie ma co ukrywać że zespół Zjednoczonych Trzemeszno nie zwalnia tempa odnosząc zwycięstwo za zwycięstwem w rundzie rewanżowej wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 4. W niedzielę 8 maja podopieczni grającego trenera Zjednoczonych Trzemeszno – Andrzeja Stefańskiego odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu. Trzemesznianie po bardzo ciężkim nie tylko ze względu na warunki atmosferyczne ale i ciężar gatunkowy spotkania pokonali u siebie zespół z Zbierska w stosunku 2:1. Zwycięstwo Zjednoczonych Trzemeszno dała tej ekipie samodzielnego lidera swojej grypy i to z pewnością cieszy władze klubu. Co do samego spotkania. To gospodarzy na prowadzenie 1:0 wyprowadził w 10 minucie Sebastian Baran. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza polowa spotkania. Po zmianie stron w 54 minucie goście doprowadzili do stanu 1:q1 po golu zdobytym przez Dominika Nowickiego. I kiedy wydawało się że takim też wynikiem zakończy się to spotkani. Trzemesznianie w 71 minucie zadali decydujący cios swojemu rywalowi. Yurii Mazur zdobył gola dla trzemesznian i Zjednoczeni wygrali mecz 2:1.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Płoszyński, Yurii Mazur (72' Hubert Siwa), Marcin Hałajczak, Krzysztof Jackowiak, Sebastian Ferenc, Andrzej Stefański, Marcin Nowak, Kacper Wegner, Zbigniew Gajos (53' Mateusz Brauza), Sebastian Baran (88' Oskar Dzienniak), Bartosz Czarnecki (90'+3 Dominik Łukomski)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
9.  GKS Żerków 23 29 8 5 10 27-38 4 3 4 18-12 4 2 6 9-26
10.  Jarota II Witaszyce 23 28 9 1 13 47-63 7 0 5 31-26 2 1 8 16-37 1 3 1 0 0 4-1
11.  1920 Mosina 23 28 9 1 13 34-48 4 1 7 16-16 5 0 6 18-32 1 0 0 0 1 1-4
12.  Lotnik-1997 Poznań 22 27 9 0 13 49-74 7 0 5 36-38 2 0 8 13-36
13.  Suchary Suchy Las 23 25 7 4 12 39-55 5 2 5 25-25 2 2 7 14-30 2 6 2 0 0 7-3
14.  Clescevia Kleszczewo 23 25 7 4 12 32-50 4 2 5 17-22 3 2 7 15-28 2 0 0 0 2 3-7

6.  Orzeł Kawęczyn 20 27 8 3 9 39-40 5 2 3 22-16 3 1 6 17-24
7.  Kasztelania Brudzew 20 26 8 2 10 37-49 5 0 5 18-20 3 2 5 19-29 1 3 1 0 0 3-2
8.  Tulisia Tuliszków 20 26 7 5 8 34-37 4 3 3 21-16 3 2 5 13-21 1 0 0 0 1 2-3
9.  Czarni Ostrowite (k. Konina) 20 24 6 6 8 37-34 4 4 2 23-14 2 2 6 14-20 1 3 1 0 0 2-0
10.  CKS Zbiersk 20 24 7 3 10 45-47 4 2 4 25-24 3 1 6 20-23 1 0 0 0 1 0-2
11.  Strażak Licheń Stary 20 23 7 2 11 38-48 6 1 4 28-23 1 1 7 10-25
12.  LKS Ślesin 20 21 6 3 11 29-44 3 3 4 17-21 3 0 7 12-23
13.  Zjednoczeni Rychwał 20 18 4 6 10 32-41 1 3 5 11-12 3 3 5 21-29
14.  MKS Dąbie 20 11 3 2 15 31-73 3 1 6 16-29 0 1 9 15-44