Sklep Polski MKK Gniezno nie zagra w kolejnej rundzie play-off

2019-03-31

30 marca koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno przegrali we własnej hali z faworyzowaną Politechniką Gdańską i tym samym zakończyli sezon ligowy.

Pierwsze trafienie należało do gości. ½ rzuty wykorzystał Piotr Karpacz. W odpowiedzi „trójkę” trafił Dariusz Dobrzycki. Kilkanaście sekund później w zespole z Gdańska za trzy punkty trafił Marcin Malczyk. W 3 minucie dwa razy za trzy trafił Emil Rau i było 10:4 dla MKK. W 6 minucie po ładnej akcji gnieźnian dwa punkty dla MKK zdobył Marek Sobkowiak. W 8 minucie koszykarze z Gniezna prowadzili 17:15. Po pierwszej kwarcie na prowadzeniu znajdowali się jednak gracze Politechniki Gdańskiej (21:20).

Po pierwszych dwóch minutach drugiej kwarty miejscowi przegrywali 21:23. Pół minuty później, po akcji gości punkty zdobył Patryk Piszczatowski. W 4 minucie po ładnej, indywidualnej akcji dla MKK trafił Emil Rau. Politechnika jednak szybko odpowiedziała i po chwili było 28:23 dla przyjezdnych. Po celnej „trójce” Daniela Kotwasińskiego gnieźnianie przegrywali tylko 28:30. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy na tablicy wyników był rezultat 35:33. Do przerwy Politechnika prowadziła z MKK 42:35.

Na początku trzeciej odsłony za dwa punkty trafił Łukasz Lewiński. Kilka akcji później punkty dla zespołu z Gdańska dołożył też Piotr Karpacz. Po dwóch minutach goście prowadzili już 48:37. Po chwili Politechnika trafiła za trzy punkty. Dodatkowo w 4 minucie „trójkę” trafił Marcin Malczyk i było 54:38 dla koszykarzy z Trójmiasta. Dwie minuty później 2/2 z linii rzutów osobistych trafił Piotr Karpacz. Minutę później za trzy w zespole gości trafił Łukasz Lewiński i Politechnika prowadziła 59:40. Na trzy minuty przed końcem tej części gry przyjezdni prowadzili 65:45. Kilkanaście sekund później, po indywidualnej akcji przez pół boiska punkty dla MKK zdobył Daniel Kotwasiński. Po trzech kwartach gnieźnianie przegrywali z Politechniką 52:70.
Jako pierwszy w czwartej części gry trafił Marcin Malczyk. Minutę później gnieźnianom udało się nieco zmniejszyć straty po trafieniu Piotra Leśniczaka. Kilkanaście sekund później, punkty dla gnieźnian zdobył także Szymon Budnikowski. Goście odpowiedzieli jednak celną „trójką” Kamila Hankego. W 5 minucie za trzy w zespole z Gniezna trafił Emil Rau, a po chwili dwa punkty dołożył Dariusz Dobrzycki i gnieźnianie przegrywali 68:81. Dalsze fragmenty to chaotyczna gra gnieźnian. Na trzy minuty przed końcową syreną gracze MKK przegrywali 68:85. Na 1,5 minuty przed końcem, efektownym wsadem popisał się Przemysław Szymański. W tym momencie Politechnika prowadziła 90:75, w pełni kontrolując wydarzenia boiskowe. W końcówce „trójkę” dołożył jeszcze Aleksander Załucki. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno przegrał z Politechniką Gdańską 75:93.

Sklep Polski MKK Gniezno-Politechnika Gdańska 75:93 (20:21, 15:21, 17:28. 23:23)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno: Rau 21, Szydłowski 15, Dobrzycki 13, Kotwasiński 9, Budnikowski 4, Sobkowiak 4, Nocek 3, Maroszek 2, Wietrzyński 2, Leśniczak 2, Szorcz, Gorzelany.

Politechnika Gdańska: Szymański 21, Lewiński 17, Malczyk 14, Załucki 11, Karpacz 10, Piszczatowski 6, Trębowicz 6, Skiba 3, Hanke 3, Jaśkiewicz 2, Renkiel, Derkowski.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ