Sklep Polski MKK Gniezno ośmioma punktami wygrywa z Sharks AWFiS Port Gdynia

2020-11-15

Po wielkich emocjach i zwycięstwie z ubiegłotygodniowym meczem z rezerwami Asseco Arką AMW Gdynia, tym razem koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno podejmowali w sobotę, 14 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki inny zespół z Gdyni-Sharks AWFiS Port.

Spotkanie, które rozegrane zostało bez udziału publiczności zakończyło się ośmiopunktowym zwycięstwem podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego. Gnieźnianie po dość wyrównanymi momentami meczu pokonali zespół Sharks AWFiS Port Gdynia w stosunku 92:84. Co do samego przebiegu spotkania to pierwsza kwarta sobotniego meczu zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno 22:21. W drugiej kwarcie nie ma co ukrywać pod koszem swojego przeciwnika dominowali podopieczni Arkadiusza Konowalskiego wygrywając ją zdecydowanie 32:16. I na przerwę Sklep Polski MKK Gniezno schodził prowadząc Sharks AWFiS Port Gdynia w stosunku 54:17. Drugą część meczu jak zwykle gnieźnianie mieli znacznie słabszą remisując w trzeciej kwarcie z swoim rywalem 19:19 by w ostatnią kwartę sobotniego meczu przegrać 19:28. Słabsza druga część meczu w wykonaniu koszykarzy drużyny Sklepu MKK Gniezno, nie miała jednak dużego wpływu na końcowy wynik spotkania. Sklep Polski MKK Gniezno pokonał różnicą ośmiu punktów Sharks AWFiS Port Gdynia w stosunku 92:84.

Sklep Polski MKK Gniezno - Sharks AWFiS Port Gdynia 92:84.

Punkty dla MKK zdobyli: Piotr Leśniczak - 19 (10 zbiórek), Daniel Kotwasiński - 15 (13 asyst), Adam Bednarczyk - 12, Mateusz Rutkowski i Julek Barański po 11, Michał Szydłowski - 9 (17 zbiórek), Piotr Janowski - 5, Dariusz Wietrzynski  i Eryk Blachowiak po 3, Marcin Nocek i Hubert Konowalski po 2.

Następny mecz zawodnicy Sklep Polski MKK Gniezno rozegrają  21 listopada na wyjeździe gdzie o godzinie n17.00 podejmowani będą przez zespół SMS-u Władysławowo.