Sklep Polski MKK Gniezno po raz drugi pokonuje Stomil Olsztyn!

2018-03-03

Drugie bardzo efektowne zwycięstwo w przeciągu tygodnia w rozgrywkach 2 ligi PZKosz mężczyzn odnieśli nad zespołem Stomilu Olsztyn koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno.

W sobotę 3 marca koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, udali się do Olsztyna ażeby zmierzyć się w spotkaniu rewanżowym z ekipą miejscowego Stomilu. Przypomnijmy iż tydzień wcześniej podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, w meczu zaległym z 12 kolejki we własnej hali II LO w Gnieźnie zdecydowanie bo 20. punktami pokonali zespół z Olsztyna w stosunku 82:61. W rewanżu nie było inaczej gdyż gnieźnianie po raz drugi ograli zespół z Olsztyna tym razem różnicą 29. punktów w stosunku 97:68.  Początek sobotniej rywalizacji pod koszem w Olsztynie pomiędzy miejscowym Stomilem a drużyną Sklepu Polskiego MKK Gniezno, nie zapowiadał iż mecz zakończy się aż tak wysoka wygrana podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego. Po 6 minutach gry bowiem to gospodarze prowadzili 10:7, w kolejnych jednak minutach zarysowała się przewagą gnieźnian, którzy weszli w swój rytm meczowy co sprawiło że pierwszą kwartę zakończyli oni zwycięstwem 27:23 podobnie jak i druga 22:14. Te dwie pierwsze wygrane kwart sprawiły że gnieźnianie na przerwę schodzili prowadząc z gospodarzami jedenastoma oczkami 49:38. Po przerwie koszykarze z grodu Lech z każdą minutą sobotniego meczu powiększali swoja przewagę punktową nad swoim przeciwnikiem wygrywając trzecią kwartę 20:14 i prowadzili w tym momencie już z Stomilem Olsztyn w stosunku 69:54. Drugie z rzędu zwycięstwo w przeciągu tygodnia nad zespołem z Olsztyna podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, przypieczętowali w ostatniej czwartej kwarcie którą wygrali dwunastoma punktami 28:16. Ostatecznie gnieźnianie mecz sobotni wygrali 97:68 chociaż mógł on zakończyć wyższym wynikiem.

Punkty dla Sklep Polski MKK zdobyli: Dariusz Dobrzycki -25, Michał Szydłowski - 15, Emil Rau -14, Daniel Kotwasiński - 12, Piotr Golasiński - 8, Marek Sobkowiak - 7, Szymon Budnikowski i Dariusz Wietrzyński po 4, Karol Tyborowski i Filip Andrzejewski po 3, Piotr Leśniczak 2

Ostatnie spotkanie w rundzie rewanżowej zespół Sklepu Polskiego MKK Gniezno, w ramach rozgrywek 2 ligi PZKosz mężczyzn rozegra 10 marca. Tego dnia podopieczni Arkadiusza Konowalskiego udadzą się do Inowrocławia gdzie będą podejmowani przez zespół miejscowego Domina.