Sklep Polski MKK Gniezno po raz drugi pokonuje Trefl II Sopot

2017-12-24

Seniorzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno sprawili swoim kibicom oraz sobie bardzo miły prezent przed świąteczny. Dzień przed Świętami Bożego Narodzenia w sobotę 23 grudnia gnieźnianie udali się na ostatni mecz w dobiegającym do końca roku 2017 do Sopotu by o punkty ligowe w ramach drugiej ligi koszykówki mężczyzn rywalizować z zespołem zaplecza ekstraklasy rezerwami miejscowego Trefla.

Gnieźnianie po raz drugi w trwającym sezonie 2017/2018 po dość zaciętym przebiegu spotkanie pokonali młody zespół z Sopotu ogrywając go w pojedynku rewanżowym i to na jego trenie sześcioma oczkami 70:64. Przypomnijmy naszym czytelnikom że w pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami, który odbył się w Gnieźnie i rozpoczynało ono walę ligową o punkty w nowym sezonie 2017/2018 zespół Sklep Polski MKK Gniezno, okazał się lepszy od rezerw Trefla Sopot ogrywając go wtedy 94:73.

Jeśli chodzi o sam przebieg meczu rewanżowego w Sopocie, pomiędzy rezerwami tamtejszego Trefla a zespołem Sklep Polski MKK Gniezno. To Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, sobotnie spotkanie rozpoczęli dość udanie gdyż po zaciętej walce pod koszem schodzili na przerwę po pierwszej kwarcie prowadząc z swoim rywalem jednym oczkiem 19:18. Gospodarze zgodnie z przewidywaniami zniwelowali jedno punktowe prowadzenie koszykarzy z Gniezna po drugiej kwarcie i to oni na przerwę schodzili prowadząc z mim jednym punktem 39:38. Tak mała różnica punktowa, zapowiadała że dwie ostatnie kwarty sobotniego pojedynku będą bardzo niezwykle zacięte a o zwycięstwie jednej jak i drugiej drużyny mogą zadecydować ostatnie minuty meczu. Tak też było gdyż trzecia kwarta zakończyła się dwupunktową wygraną Sklep Polski MKK Gniezno w stosunku 57:55 a o zwycięstwie sześcioma oczkami gnieźnian nad  zespołem rezerw Trefla Sopot zadecydowała ostatnia czwarta kwarta, którą koszykarze z grodu Lecha wygrali zdecydowanie 15:7 a przez to triumfowali w całym meczu w stosunku 70:64.

Po sobotnim meczu, który był ostatnim pojedynkiem koszykarskim dla zespołu Sklep Polski MKK Gniezno, w dobiegającym do końca roku 2017 . Zespół Arkadiusza Konowalskiego, w ligowej tabeli przed przerwą świąteczno-noworoczną zajmuje wysokie piąte miejsce.

Trefl II Sopot – Sklep Polski MKK Gniezno 64:70 (18:19, 21:19, 18:17, 7:15)

Punkty dla Trefl II Sopot zdobywali:  Jakub Putra (3), Bartosz Majewski (22), Sebastian Walda (13),  Patryk  Pułkotycki (9), Tomasz  Dylicki (3),  Mateusz  Zozuń (8),  Wiktor Kujtkowski (6), Szymon Daszke.

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno wywalczyli:  Eemil  Rau (9), Filip  Andrzejewski (3),  Daniel Kotwasiński (7),  Michał Szydłowski (14),  Piotr Golasiński (7), Dariusz  Wietrzyński (2), Marek Sobkowiak (5), Dariusz  Dobrzycki (20),  Szymon Budnikowski (3)