Sklep Polski MKK Gniezno pokonał drużynę z Torunia na inauguracji sezonu!!!

2016-09-24

W sobotę 24 września spore emocje czekały kibiców koszykówki w wydaniu drugoligowym. Tego dnia Sklep Polski MKK Gniezno, przed własną publicznością w hali II LO w Gnieźnie mieszczącej się przy ulicy Łubieńskiego, zainaugurował nowy sezon 2016/2017 w rozgrywkach II ligi PZKosz.

Przeciwnikiem gnieźnian była drużyna AZS UMK PBDI Toruń. Mocny team, który w poprzednim sezonie w grupie A zajął 3 miejsce po rundzie zasadniczej. Co prawda rywal gnieźnian odpadł w drugiej rundzie PO z drużyną z Lublina, ale faktem jest, że był to bardzo trudny przeciwnik na samym starcie rozgrywek. MKK było bardzo aktywne w przerwie pomiędzy sezonami, dzięki czemu udało się wzmocnić drużynę na kilku pozycjach. Wzmocnienia zespołu gnieźnieńskiego były strzałem w dziesiątkę gdyż po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu Sklep Polski MKK Gniezno, przy wypełnionej kibicami hali II LO po brzegi pokonał swojego rywala 85:78.

Początek meczu to wyrównana walka i lepsza celność gości z Torunia. Jednak  w połowie pierwszej kwarty przewagę punktową uzyskali gnieźnianie. Po pierwszej połowie Sklep Polski MKK Gniezno prowadził z AZS UMK PBDI Toruń 40:31.

Niesamowita była natomiast 3-cia kwarta sobotniego meczu w wykonaniu gospodarzy z Gniezna i wydawało się już że mecz jest do wygrania na spokojnie. Nic bardziej mylnego …Mocna odpowiedz gości z Torunia w ostatniej kwarcie i pogoń do samego końca. Koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno nie pozwolili jednak przeciwnikom z Torunia wygrać tego spotkania. I ostatecznie wygrywali  spotkanie inauguracyjne nowy sezon 2016/2017.

Kolejne spotkanie koszykarze zagrają 2 października na wyjeździe w Gdańsku. Natomiast na kolejne spotkanie ligowe w Gnieźnie zapraszamy kibiców na 08.10.2016 godz.16.00 kiedy to Nasi zawodnicy będą podejmować drużynę Asseco II Gdynia.