Sklep Polski MKK Gniezno ponownie wygrywa!

2017-01-22

Koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, prezentują w ostatnim czasie wyborna formę. W przeciągu dwóch dni odnieśli bowiem drugie zwycięstwo z rzędu a czwarte przy jednej tylko porażce od początku nowego roku 2017.

W sobotę 21 stycznia koszykarze z Pierwszej Stolicy Polski, podejmowali w ramach rozgrywek II ligi koszykówki mężczyzn grupy A we własnej hali sportowej II LO w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego zespół Biofarm Basket Suchy Las. Po środowym wyjazdowym zwycięstwie z zespołem poznańskim AZS Politechniki w stosunku 82:58. Gnieźnianie w przeciągu dwóch dni zapisali na swoim koncie drugi z rzędu komplet punktów pokonując zespół z Suchego Lasu na własnym trenie w stosunku 99:64.

Gnieźnianie sobotni mecz przed własna publicznością, która ponownie nie zawiodła wypełniając halę II LO W Gnieźnie, rozpoczęli w swoim stylu od szybkich ataków na kosz swojego rywala, które kończyli najczęściej celnymi wsadami piłki do niego nie tylko za jeden, dwa ale i trzy punkty. Taka konsekwentna gra koszykarzy z Pierwszej Stolicy Polski, przełożyła się na końcowy wynik pierwszej kwarty sobotniego spotkania, po której Sklep Polski MKK Gniezno prowadził zdecydowanie z Biofarmem Basket Suchy Las zdecydowanie bo 33:13. Druga kwarta mimo nadal dobrej postawy gnieźnian i trochę lepszej gry gości spowodowała że ta część meczu zakończyła się ponownym zwycięstwem miejscowych lecz tylko w stosunku 18:12 co jednak spowodowało że Sklep Polski MKK Gniezno na przerwę schodził prowadząc zdecydowanie z swoim rywalem 51:25. Tak minimalne zwycięstwo w drugiej kwarcie gnieźnian i reprymendzie w przerwie trenera Arkadiusza Konowalskiego, spowodowało że gnieźnieńscy koszykarze po zmianie stron wrócili chyba na właściwy ,,tor” gdyż po wygranej trzeciej kwarcie może nie zdecydowanie bo 26:13 i czteropunktowej porażce w ostatniej czwartej kwarcie 22:26. Koszykarze z grodu Lech odnieśli drugie zwycięstwo w przeciągu dwóch dni i pokonali zespół Biofarmu Basket Suchy Las w stosunku 99:64. Ta wygrana z pewnością zadawala sztab szkoleniowy Sklepu Polskiego MKK Gniezno, gdyż coraz bardzie przybliża ten zespół po zakończeniu rundy rewanżowej sezonu 2016/2017 do zmagań pllay off i walki w utrzymani się w rozgrywkach II ligi mężczyzn PZKosz.

Następny mecz ligowy koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno rozegrają 28 stycznia na wyjeździe mając za przeciwnika zespół SMS PZKOSZ Władysławowo. Gnieźnieńska publiczność swoich ulubieńców w walce pod koszem w hali II LO zobaczy dopiero 4 lutego, kiedy to zespół z Pierwszej Stolicy Polski podejmować będzie o godzinie 16.00 drużynę Trefla II Sopot.

Sklep Polski MKK Gniezno – Biofarm Basket Suchy Las 99:64 (33:13, 18:12, 26:13, 22:26)