Sklep Polski MKK Gniezno przegrywa po dogrywce na inauguracje II ligi sezonu 2015/2016

2015-10-06

W sobotę 3 października w hali II LO mieszczącej się przy ulicy Łubieńskiego w Gnieźnie, przy wypełnionej sali po brzegi doszło do inauguracji nowego sezonu w II lidze koszykarskiej.

Tego dnia drużyna Sklepu Polskiego MKK Gniezno, jako beniaminek tych rozgrywek podejmowała pod koszem zespół WKK Wrocław.

Wspaniała atmosfera a co za ty idzie gorący doping oraz wysoka poziom gry tak by można w skrócie skomentować to co działo się podczas spotkania inaugurującego sezon 2015/2016 w zmaganiach II ligi. Ostatecznie spotkanie po dogrywce wygrali koszykarze WKK Wrocław pokonując Sklep Polski MKK Gniezno w stosunku 85:73. Można śmiało stwierdzić że w końcówce sobotniego spotkania zabrakło chyba  naszemu zespołowi przysłowiowego szczęścia. W połowie meczu bowiem goście prowadzili 36:29. W trzeciej kwarcie   gnieźnianie tracili kolejne punkty, by wreszcie na koniec czwartej kwarty doprowadzić do remisu 71:71. W tym momencie oczywista stała się  pięciominutowa dogrywka, w której niestety gnieźnianom ewidentnie skuteczności. Koszykarze z grodu Lecha wprawdzie trafili do kosza Wrocławian tylko dwa razy i to każdorazowo za jeden punkt, w przeciwieństwie do gości, którzy zdobywali kolejne punkty. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 85:73 dla WKK Wrocław. Mimo przegranej kibice podziękowali oklaskami na stojąco koszykarzom  Sklepu Polskiego MKK Gniezno oraz WKK Wrocław za wspaniałe widowisko koszykarskie jakie obie drużyny zaprezentowały na parkiecie hali II LO w Gnieźnie.