Sklep Polski MKK Gniezno w derbach ogrywa Tarnovię Basket Tarnowo Podgórne

2022-12-08

W środowy wieczór 7 grudnia koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno podejmowali w Hali Widowiskowo-Sportowej z wicelidera 2 ligi PZKosz grupy A zespół Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne.

Faworytem środowego meczu po dwóch zwycięstwach wyjazdowych w Gdyni i Łowiczu, była niewątpliwie drużyna Sklep Polski MKK Gniezno. Z drugiej zaś strony trener gnieźnian Arkadiusz Konowalski zdawał sobie sprawę że potyczka z wiceliderem swojej grupy Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne, który jak do tej pory w rozgrywanych12 meczach sezonu 2022/2023 tylko raz schodził pokonany z placu gry nie będzie należała do łatwych. Obawy szkoleniowca drużyny Sklep Polski MKK Gniezno, okazały się nieuzasadnione. Orły bowiem po dość emocjonującym spotkaniu pokonały w pojedynku derbowym swojego rywala 95:68. Zespół z grodu Lecha do zwycięstwa poprowadził kapitan tego zespołu Dariusz Dobrzycki, który w środowym meczu zdobył 28 oczek z czego ośmiokrotnie trafiał do kosza swojego przeciwnika za trzy punkty. Środowy mecz rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia gości po celnym trafieniu do kosza gnieźieńkiego przez Rutkowskiego. W kolejnych minutach pierwszej kwarty do głosu doszli podopieczni Arkadiusza Konowalskiego. I po jednej trójce Emila Rau a następnie czterech celnych trafieniach Dariusza Dobrzyckiego za trzy punkty przy stanie 10:10. Orły zakończyły pierwszą kwartę wynikiem 24:17. W drugiej kwarcie podopieczny, Arkadiusza Konowalskiego, poszło gorzej gdyż przegrali ją 16:20 mimo kolejnych dwóch trójek Dobrzyckiego. I mimo przegranej w drugiej kwarcie gnieźnian i tak schodzili na przerwę prowadząc z Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne trzem punktami 40:37 co zapowiadało spore emocje koszykarskie w drugiej części środowego meczu chociaż nie było tak do końca. Trzecia kwarta bowiem zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem koszykarzy z grodu Lecha w stosunku 29:16 i po niej podopieczni Arkadiusza Konowalskiego prowadzili szesnastoma punktami 69:53. Czwarta kwarta to była już tylko formalnością dla gnieźnian. W niej bowiem ponownie o sobie dał znać super snajper środowego meczu Dariusz Dobrzycki, który do kosza ponownie trafił za trzy punkty trzykrotnie nie licząc trójki Emila Rau. I ostatecznie czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 26:19 dla Sklep Polski MKK Gniezno, który wygrał cały mecz derbowy 95:68 dwudziestoma siedmioma punktami. Była to trzecia wygrana z rzędu Sklep Polski MKK Gniezno w ostatnim czasie.

Teraz zespół Sklep Polski MKK Gniezno, czeka kolejne spotkanie mistrzowskie. W sobotę podopieczni Arkadiusza Konowalskiego udadzą do Sopotu gdzie o godzinie 16.00 podejmowani będą przez rezerwy Trefla.

Sklep Polski MKK Gniezno – Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 95:68 (24:17, 16:20, 29:16, 26:19)

Najwięcej punktów dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Dariusz Dobrzycki 28pkt. Emil Rau 20pkt. i  Daniel Kotwasiński 12pkt.