Sklep Polski MKK Gniezno wygrał z Ogniwem

2019-01-19

W sobotę 19 stycznia koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno pokonali w kolejnym meczu II ligi Ogniwo Polbit Szczecin poprawiając tym samym niekorzystny bilans spotkań we własnej hali.

Premierowe punkty w tym spotkaniu zdobyli gnieźnianie, a konkretnie Emil Rau. Kolejne dwie minuty to gra kosz za kosz. Po „trójce” Emila Raua gracze MKK prowadzili 7:4, a gdy za trzy trafił Dariusz Dobrzycki, było 10:7 dla koszykarzy z Gniezna. Na 2,5 minuty przed końcem pierwszej kwarty gnieźnianie prowadzili 16:14. Pół minuty później to jednak Ogniwo prowadziło. Miejscowi jednak szybko odpowiedzieli. Po pierwszej odsłonie na prowadzeniu znajdowali się gracze z Gniezna (22:20).

Po „trójce” Konrada Koziorowicza na prowadzenie wysunęli się szczecinianie. Kolejne fragmenty gry w tej odsłonie to gra kosz za kosz. Po trzech minutach gry Ogniwo prowadziło 25:24. Trzy minuty później było już 30:24 dla gości. Chwilę później gnieźnianom po akcji Dobrzyckiego z Budnikowskim udało się nieco zmniejszyć straty. Gdy za trzy trafił Marcin Nocek, był już remis (30:30). Pół  minuty później koszykarze z Gniezna prowadzili 35:32. Minutę przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania było 39:37 dla gnieźnian. Po dwóch kwartach na tablicy był rezultat 41:39 dla gospodarzy.

W drugą połowę lepiej weszli koszykarze z Grodu Lecha, którzy chwilę po rozpoczęciu gry zdobyli punkty za sprawą Michała Szydłowskiego. Po „trójce” Dariusza Dobrzyckiego gracze MKK prowadzili już 47:39. Po trafieniu Emila Raua gnieźnianie prowadzili już różnicą dziesięciu punktów. Kolejne minuty to lepsza gra szczecinian, czego efektem było zmniejszenie strat do MKK (43:49). Na 2,5 minuty przed końcem trzeciej kwarty gospodarze prowadzili juz tylko 53:50. Po trzech częściach gry Sklep Polski MKK Gniezno prowadził 54:50.
Pierwsze punkty w czwartej kwarcie zdobył Emil Rau trafiając za trzy punkty i powiększając przewagę miejscowych. Po akcji Daniela Kotwasińskiego gnieźnieńscy koszykarze prowadzili 61:50. Po „trójce” Darka Dobrzyckiego było 66:54. Po chwili za dwa trafił Emil Rau. Po trafieniu Marka Sobkowiaka gospodarze prowadzili 70:57. Szczecinianie odpowiedzieli punktami Marcina Zarzecznego. Za chwilę dodatkowo za dwa trafił Konrad Koziorowicz. Na minutę przed końcem meczu miejscowi prowadzili 71:61. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno wygrał z Ogniwem Polbit Szczecin 76:64.

Sklep Polski MKK Gniezno-Ogniwo Polbit Szczecin 76:64 (22:20, 19:19, 13:11, 22:14)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno: Dobrzycki 28, Rau 18, Szydłowski 11,Kotwasiński 8, Sobkowiak 4, Budnikowski 3, Nocek 3, Chmielewski 1, Wietrzyński, Leśniczak.

Ogniwo Polbit Szczecin: Pytyś 20, Koziorowicz 20, Zarzeczny 12, Nowacki 6, Ostrowski 4, Hamdaoui 2, Szatkowski, Ruks, Pereira, Skorupski, Adamkiewicz.