Sklep Polski MKK Gniezno wygrywa w Tarnowie Podgórnym

2017-10-30

W sobotę 28 października seniorzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno udali się na małe derby do Tarnowia Podgórnego, by zmierzyć się z tamtejszą Tarnovią

Mecze pomiędzy tymi drużynami zawsze przysparzały sporo emocji kibicom, a i poziom sportowy był bardzo atrakcyjny. Tym razem tych wrażeń starczyło na 1 kwartę. Świetny start gnieźnian w postaci prowadzenia 9-0, niestety został zatrzymany i przebieg spotkania się wyrównał. Wynik 20-21 dla MKK po pierwszej odsłonie mógł zwiastować bardzo ciekawe wydarzenia w dalszej części meczu. Na szczęście dla około 50 osobowej grupy kibiców z Gniezna, tak nie było. 2 kwarta okazała się przełomowa. Tarnowianie zostali w niej zdominowani przez gości z Gniezna, przegrywając tą część 13-29 (33-50 w przerwie). Tak wysokie prowadzenie mogło wprowadzić rozluźnienie w szeregi graczy z Pierwszej Stolicy, nic takiego na szczęście nie miało miejsca. W drugiej połowie MKK kontrolowało przebieg spotkania, nie pozwalając gospodarzom na nawiązanie walki, tym samym wywożąc z ciężkiego terenu 2 pkt. Cieszy fakt, że gnieźnianie zatrzymali swoich przeciwników na 64pkt i to na ich własnym terenie. Wynik 64-86 dał sporo satysfakcji kibicom Sklepu Polskiego MKK Gniezno, którzy fantastycznie dopingowali swoją drużynę na hali w Tarnowie Podgórnym. Na pewno ich ulubieńcy dostarczyli im pozytywnych wrażeń. Wszyscy z pewnością czekają już na najbliższą sobotę, kiedy to czeka nas kolejny wymagający przeciwnik.

Klub i zawodnicy dziękują kibicom za doping na meczu wyjazdowym. Doping kibiców MKK Gniezno można zobaczyć na facebook lub na stronie klubowej:

Po meczu wyjazdowym kolejny mecz ligowy w Pierwszej Stolicy kibice zobaczą 4 listopada.
Tym razem do Gniezna przyjedzie mocny zespół Politechniki Gdańskiej. Kibiców już dziś zapraszamy na to spotkanie. Sobota 4 listopada do hali 2 Liceum Ogólnokształcącego.