Sklep Polski MKK Gniezno wygrywa z ROBEN Gimbasket Wrocław

2016-03-21

Po odniesieniu pierwszego, historycznego zwycięstwa w rozgrywkach 2 ligi mężczyzn, koszykarze MKK Sklepu Polskiego Gniezno poszli za ciosem, odnosząc w niedzielne popołudnie 20 marca drugą wygraną w spotkaniu, w którym przeciwnikiem był zespół Gimbasketu Wrocław.

Od początku meczu było widać, że gospodarze, chcą zrewanżować się wrocławianom za dotkliwe porażki w sezonie regularnym. W pierwszej kwarcie trwała wymiana ciosów, gnieźnianie nie mogli znaleźć sposobu, żeby uzyskać większą przewagę, kończąc tą część wynikiem 21-19. Podobnie sytuacja miała się w drugiej odsłonie, w której to prowadzenie było już dwucyfrowe (42-31), jednak goście skutecznie zniwelowali przewagę MKK kończąc połowę przy stanie 44-38. Kluczowa dla losów spotkania okazałą się 3 kwarta, którą gospodarze wygrali (22-12). Goście nie mieli recepty na lepszą po przerwie obronę i skuteczne wykończenie akcji przez gnieźnian. Przed ostatnią odsłoną na tablicy widniał wynik 66-50 dla MKK. Tylko jakaś niespodziewana tragedia mogła odebrać wygraną koszykarzom z pierwszej stolicy. Nauczeni doświadczeniem z całego sezonu gospodarze nie zwalniali tempa i kiedy na niecałe 4 minuty przed końcem gnieźnianie prowadzili 79-54 jasne było, że tego meczu już nie przegrają. Spotkanie zakończyło się wynikiem 86-66.

Sklep Polski MKK Gniezno – Röben Gimbasket Wrocław 86 – 66

Wyniki poszczególnych kwart (21:19, 23:19, 22:12, 20:16)

Druga wygrana stała się faktem, a cieszy fakt, że odniesiona została w bardzo dobrym stylu. Widzowie, którzy licznie zgromadzili się w hali 2 LO, oglądali szybką i efektowną grę MKK. Na kolejny mecz, gnieźnianie udadzą się do Wrocławia, gdzie koszykarze Gimbasketu będą chcieli się zrewanżować za porażkę.