Sklep Polski MKK Gniezno z drugim zwycięstwem w nowym sezonie!

2022-10-02

W niedzielę, 2 października pierwszy mecz ligowy na swoim parkiecie w nowym sezonie 2022/2023 rozegrali koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno w ramach II ligi PZKosz grupy A.

Po ubiegłotygodniowym wyjazdowym zwycięstwie koszykarzy MKK w Inowrocławiu w stosunku 89:83. Gnieźnianie  w pierwszą niedzielę października w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3 podejmowali młody zespół ŁKS – u CoolPack Youth Łódź. Drużyna z Łodzi w pierwszej kolejce nowego sezonu 2022/2023 drugiej ligi pokonała u siebie GAK Gdynia 63:57. W pojedynku bezpośrednich sąsiadów w ligowej tabeli Sklep Polski MKK Gniezno zajmował przed tym spotkaniem siódme miejsce a ŁKS COOLPACK Youth Łódź był na ósmej pozycji. Lepszymi w tej konfrontacji pod koszem okazali się podopieczni Arkadiusza Konowalskiego wygrywając spotkanie trzydziestoma sześcioma punktami 101:65. Gnieźnianie już po pierwszej połowie prowadzili zdecydowanie z młodym zespołem koszykarskim z Łodzi prowadząc z nim 77:51. Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego pierwszą kwartę wygrali bowiem 30:17 a drugą zakończyli wynikiem 27:13. Po zmianie stron trzecia kwarta należała do koszykarzy z Łodzi, którzy wygrali ją po zaciętej walce jednym punktem 21:20 i w meczu było 77:51 dla Sklep Polski MKK Gniezno. Koszykarze z grodu Lecha okazałe swoje zwycięstwo przypieczętowali w ostatniej czwartej kwarcie wygrywając ją 24:14 i w całym meczu osiągając wynik 101:65. Było to już drugie zwycięstwo z rzędu koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno w nowym sezonie 2022/2023 w rozgrywkach II ligi PZKosz grupy A. Po tym zwycięstwie Sklep Polski MKK Gniezno plasuje się w tabeli na drugim miejscu. Prowadzi ŁKS Coolpack Łódź a trzecia jest drużyna AZS UMK Transbruk Toruń. Wszystkie wymienione zespoły nie zaznały goryczy porażki i w swoim dorobku mają po 4 punkty.

Kolejnym rywalem Sklep Polski MKK Gniezno w meczu wyjazdowym będzie zespół Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej z Włocławka. Do tego meczu dojdzie w dniu 8 października.

Sklep Polski MKK Gniezno - ŁKS COOLPACK Youth Łódź 101:65 (30:17, 27:13, 20:21, 24:14)