Sklep Polski MKK Gniezno z pierwszym kompletem punktów w nowym sezonie

2022-09-26

Trzeba śmiało stwierdzić że koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno, przygotowań do startu nowego sezonu 202/2023 w rozgrywkach II ligi mężczyzn PZKosz grupy A nie przespali.

Udane występy podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego, w turniejach przygotowujący zespół do rozgrywek ligowych w trakcie przygotowań do nowego sezonu zaprocentowały w pierwszym meczu mistrzowskim zwycięstwem. W sobotę 24 września koszykarze Sklep Polki MKK Gniezno, rozpoczęli zmagania ligowe nowego sezonu 2022/2023 meczem wyjazdowym. Na inauguracje rozgrywek drugoligowych koszykarze z Pierwszej Stolicy Polski udali się do Inowrocławia gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowej drużyny Ciech Noteć. Spotkanie po bardzo wyrównanym a zarazem zaciętym przebiegu zakończyło się sześciopunktową wygraną Sklepu Polskiego MKK Gniezno 89:83. Na potwierdzenie że walka o każdy punkt pod jednym jak i drugim koszem była niezwykle zacięta może zaświadczyć fakt iż po pierwszej części meczu był remis 48:48. Pierwszą kwartę sobotniego spotkania wygrali gnieźnianie jednym punktem 26:25 gospodarze zaś zrewanżowali się podopiecznym Arkadiusza Konowalskiego wygrywając drugą kwartę również jednym oczkiem 23:22. Przełomowym momentem sobotniej potyczki pod koszem w Inowrocławiu pomiędzy Ciech Noteć a Sklep Polski MKK Gniezno, miał przebieg trzeciej kwarty. Tutaj zdecydowanie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu, dominowali koszykarze z grodu Lecha wygrywając ją 24:16. I po trzech kwartach prowadzili z swoim przeciwnikiem różnicą ośmiu punktów 72:64. W prawdzie podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, w ostatniej odsłownie meczowej czyli w czwartej kwarcie musieli uznać wyższość koszykarzy z Inowrocławia przegrywając tą kwartę 19:17. Jednak porażka w czwartej kwarcie nie miała znamiennego wpływu na zwycięstwo koszykarzy Sklep Polski MKK w całym sobotnim meczu. Gnieźnianie bowiem wygrali pierwszy mecz sezonu sześcioma oczkami 89:83 inkasując tym samym pierwszy komplet trzech punktów w rozgrywkach II ligi mężczyzn grupy A nowego sezonu 2022/2023. Oby tak dalej!

Kolejny mecz Sklep Polski MKK Gniezno, rozegra 1 października. Tego dna podopieczni Arkadiusza Konowalskiego na inauguracje nowego sezonu na własnym trenie podejmować będą zespół ŁKS Coopack Youth Łódź.

Ciech Noteć Inowrocław – Sklep Polski MKK Gniezno 83:89 (25:26, 23:22, 16:24, 19:17)

Najwięcej punktów dla Ciech Noteć Inowrocław rzucili: Piotr Robak -20, Jakub Kondraciuk -19, Mikołaj Grod -15 i Mateusz Marciniak -13.

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobywali: Emil Rau -22, Dariusz Dobrzycki – 19,  Mikołaj Czyż -15 i Daniel Kotwasiński -14