Sklep Polski MKK po dogrywce awansuje do drugiej rundy play-off!!!

2022-04-03

W Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie, w niedzielę 4 kwietnia w ramach drugiego meczu I rundy play-off Sklep Polski MKK podejmował zespół koszykarski Pyry Szkoły Gortata Poznań.

Po nieprawdopodobnym meczu Sklep Polski MKK Gniezno pokonał MKK Pyra Poznań. Tym samym seniorzy Sklep Polski MK Gniezno awansował do kolejnej rundy play-off rozgrywek 2LM. Mecz po 4 kwartach, co prawda zakończył się zwycięstwem Pyry 84:91 w pierwszym meczu górą byli koszykarze z grodu Lecha wygrywając 94:87 i w dwumeczu był remis 178:178. Doprowadzenie do remisu w dwumeczu nie wystarczyło jednak poznaniakom do awansu i musiało dojść do dogrywki. W dogrywce Sklep Polski zachował więcej zimnej krwi i ostatecznie zwyciężył 100:98 w kwartach 22:22, 27:21, 19:26, 16:22 i 16:7 pieczętując tym samym swój awans do drugiej fazy play-off. Wielkie brawa dla całego zespołu!!!

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Dariusz Dobrzycki - 29 (12 zbiórek), Adrian Sobkowiak - 24 (8 asyst), Michał Szydłowski - 14 (11 zbiórek, 7 asyst), Juliusz Barański - 13, Marek Sobkowiak 10 (10 zbiórek) oraz Emil Rau - 10.

Najwięcej punktów dla Pyry Szkoła Gortata Poznań zdobyli: Maciej Flieger -24, Aleksander Adamczak -20, Przemysław Szymański – 15 i Patryk Plewiński -13.