Sklep Polski MKK pokonany w Pelplinie

2017-02-14

W minioną sobotę koszykarze zespołu Sklep Polski MKK Gniezno pojechali na spotkanie ligowe do Pelplina. Drużyna Decka Pelplin przystępowała do tego meczu w roli faworyta i już od pierwszych minut spotkania potwierdziła to na parkiecie.

Według informacji na facebooku, po pierwszych pięciu minutach pelplińscy koszykarze prowadzili 14:6. Przyjezdni jednak szybko otrząsnęli się z zimnego prysznica i na dwie minuty przed zakończeniem kwarty numer jeden prowadzili 14:17. Czas wzięty przez trenera gospodarzy Przemysława Bielińskiego przyniósł spodziewane skutki w postaci trzech celnych „trójek” zawodników Decki. Kwarta numer dwa to popis skuteczności gospodarzy, którzy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę, głównie dzięki celnym rzutom za trzy punkty (11 do przerwy). Trzynastopunktowa zaliczka po przerwie okazała się wystarczająca, aby w pełni kontrolować przebieg meczu. Koszykarze Decki brylowali w każdym elemencie gry, kibice mogli podziwiać zespołowe i bardzo widowiskowe akcje. Warto podkreślić, że pelplinianie w całym meczu aż dziewiętnastokrotnie trafiali za trzy punkty. Ostatecznie Decka Pelplin pokonała Sklep Polski MKK Gniezno 109:79.

W sobotę, 18 lutego do Gniezna przyjedzie drużyna z Inowrocławia.  W pierwszym pojedynku nieznacznie wygrali zawodnicy Domino, którzy po dogrywce odnieśli dwupunktowe zwycięstwo. Możemy być pewni, że gracze Sklepu Polskiego MKK będą chcieli zrewanżować się swoim przeciwnikom. Organizatorzy zamierzają powtórzyć też akcję „BIAŁA HALA”. Kibice zakładają białe t-shirty i przychodzą dopingować graczy z Pierwszej Stolicy. W tym dniu będą także konkursy rzutowe dla publiczności. Mecz już w najbliższą sobotę, 18 lutego, zapraszamy od godziny 15.30 do hali II LO im. Dąbrówki w Gnieźnie.