Skromne jednobramkowe zwycięstwo KS Gniezno

2013-10-27

Tylko jedna bramka zapewniające zwycięstwo w meczu wyjazdowym została zdobyta w niedzielę 27 października przez zespół KS Gniezno. Biało-niebiescy komplet trzech punktów zapewnili sobie w jedenastej kolejce ligowej rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1 pokonując Poznań FC w stosunku 1:0.

Podopieczni Piotra Kubalewskiego, dziewiąte swoje zwycięstwo w rozegranych jak do tej port jedenastu meczach mistrzowskich w nowym sezonie 2013/2014 tej jesieni w Poznaniu z miejscową ekipą FC zapewnili sobie w drugiej połowie meczu. Pierwsze czterdzieści pięć minut niedzielnego meczu zakończyło się wynikiem bezbramkowym mimo że gnieźnianie mięli kilka sytuacji do zdobycia bramki dającej im prowadzenie w meczu. Jedyny gol jak wspominaliśmy wcześniej na wagę zwycięstwa KS Gniezno został zdobyty w drugiej części spotkania mistrzowskiego Gola na wagę trzech dużych punktów w zespole biało-czerwonych zdobył w 75 minucie Mariusz Sawicki, pokonując bramkarza gospodarzy celnym strzałem po indywidualnej akcji z narożnika pola karnego poznaniaków. Do końca meczu gnieźnianie mięli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia drugiego gola jednakże strzały na bramkę w sytuacji sam na sam z golkiperam gospodarzy wykonaniu Jakuba Hoffmanna czy Konrada Popka okazały się niecelne. I mecz zakończył się skromnym zwycięstwem KS Gniezno w stosunku 1:0.

Kolejnym przeciwnikiem KS Gniezno w dniu 3 listopada również w meczu wyjazdowym w przedostatniej kolejce ligowej rundy jesiennej sezonu 2013/2014 będzie ekipa Poloni II Środa Wielkopolska. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 11.00

Skład KS Gniezno: Kamil Dolata, Mikołaj Bereźnicki, Piotr Kubalewski, Krzysztof Kubalewski, Bartosz Kapsa, Adam Paluch, Konrad Popek, Dariusz Szykowny, Patryk Gardynik, Jakub Hoffmann, Rafał Mucha, Mateusz Staniszewski, Łukasz Frąckowiak, Patryk Tomaczak, Adam Niedzielski, Mariusz Sawicki