Skuteczne gnieźnianki zlały lubiczanki

2019-04-14

Sobotnim wieczorem, 13 kwietnia piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno pokonały w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3 outsidera pierwszej ligi- Drwęcę Novar Lubicz.

Spotkanie między MKS-em a Drwęcą uświetniła obecność  gościa specjalnego -piosenkarza Michała Wiśniewskiego, który symbolicznie rozpoczął mecz. W 39 sekundzie widowiska faulowana przy próbie rzutu była Karolina Chojnacka, a karnego na bramkę zamieniła Jagoda Linkowska. Wyrównała w 4 minucie Natalia Kowalska, jednak gnieźnianki szybko odpowiedziały golem Joanny Sawickiej. W 7 minucie lubiczanki prowadziły dość nieoczekiwanie 3:2, jednak po chwili znów był remis. Dwie minuty później  miejscowym udało się odskoczyć na dwa gole. Po trafieniu Natalii Niedzielskiej zawodniczki z Gniezna prowadziły 7:4. W 16 minucie, po golach Jagody Linkowskiej i Joanny Sawickiej MKS prowadził już 11:5. Przez kilka następnych minut żadnej z drużyn nie udało się znaleźć drogi do bramki. Strzelecką niemoc Drwęcy i MKS-u przerwała szczypiornistka z Grodu Lecha-Martyna Dolacińska w 23 minucie spotkania. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy MKS prowadził z Drwęcą Novar Lubicz 12:6. Obydwie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 15:8 dla gospodyń.

W 32 minucie, zawodniczki z Pierwszej Stolicy Polski odskoczyły na dziewięć goli (17:8). Drwęcy udało się minimalnie zmniejszyć straty i w 37 minucie było 18:11. Gnieźnianki wróciły jednak na właściwe tory. Kilka minut później mieliśmy mały festiwal obron i słupków z obydwu stron. W 42 minucie, na listę strzelczyń w zespole gnieźnieńskim wpisała się Monika Łęgowska. W 43 minucie, po efektownym lobie bramkę dla MKS-u zdobyła Agnieszka Siwka. Trzy minuty później, na tablicy wyników był rezultat 23:14 dla miejscowych. W 50 minucie, po bramce Natalii Niedzielskiej gnieźnianki prowadziły 25:14, pewniezmierzając po zwycięstwo nad ostatnią drużyną pierwszej ligi. Na pięć minut przed końcem meczu było 30:15. Ostatecznie, piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno pokonały pewnie i wysoko Drwęcę Novar Lubicz w stosunku 33:16.

MKS PR URBIS Gniezno-Drwęca Novar Lubicz 33:16 (15:8)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Joanna Sawicka-6.
Drwęca Novar Lubicz-Natalia Kowalska, Monika Kochańska-4.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Weronika Wilkosz (bramkarki)-Maja Bielińska, Ewa Nowicka, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Martyna  Rachela, Maria Rybicka, Martyna Szczygielska, Monika Walkowska, Jagoda Linkowska, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek oraz Roman Solarek.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski /Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ